Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Andrzej Piaseczny zabrał głos w ważnej sprawie. Piosenkarz zaapelował do swoich fanów
Paulina Antoniak
Paulina Antoniak 24.09.2023 15:32

Andrzej Piaseczny zabrał głos w ważnej sprawie. Piosenkarz zaapelował do swoich fanów

Andrzej Piaseczny
Instagram @andrzejpiaseczny_official

Andrzej Piaseczny nagrał filmik skierowany do swoich fanów. Zwrócił się do nich z ważnym apelem. Zachęcił do głosowania w przyszłych wyborach, a swoją mowę skierował przeważnie do jednej, konkretnej grupy. Odniósł się też do głosowania na Konfederację. Na kim najbardziej zależy wokaliście?  

Andrzej Piaseczny nie boi się zabierać głosu w ważnych sprawach społecznych

Andrzej Piaseczny od lat występuje na polskiej scenie muzycznej. Jest muzykiem bardzo utalentowanym, nie brakuje mu umiejętności wokalnych ani charyzmy. Piosenkarz jest również znany ze swojego zaangażowania w sprawy społeczne i polityczne kraju. 

Nie boi się zabierać głosu w najważniejszych kwestiach, które dotyczą polskiego społeczeństwa. W 2021 roku wykazał się ogromną odwagą dokonując publicznie coming outu i wyznając, że jest osobą nieheteronormatywną.  

Prognoza pogody na Wszystkich Świętych. Synoptycy zdradzili, czego możemy się spodziewać

Wokalista wykazał się dużą odwagą i w 2021 roku dokonał coming outu

Andrzej Piaseczny czekał z decyzją o coming oucie dość długo. Biorąc pod uwagę sytuację społeczno-polityczną w Polsce, ostatecznie zdecydował się na ten ważny krok. 

- Bardzo długi czas myślałem o tym, że wystarczy być dobrym człowiekiem po to, żeby wzbudzić w innych ludziach sympatię. Żeby dawać przykład tolerancji i akceptacji do człowieka. Nie do geja, tylko do człowieka. Nasza rzeczywistość społeczno-polityczna zmusza do tego, aby się określać, jeśli masz inne preferencje. (…) Mówię o tym z uśmiechem – powiedział w Radiu Zet przy okazji premiery singla „Miłość”. 

Andrzej Piaseczny zwrócił się z ważnym apelem do swoich fanów

24 września Andrzej Piaseczny zamieścił na swoim Instagramie filmik nawołujący do udziału w wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października. Wokalista zaapelował do kobiet, aby poszły na wybory, a zrobił to w ramach akcji “Kobiety na wybory”, do której nominowała do Majka Jeżowska

- Kobiety na wybory. I bardzo dobrze! Wszyscy pójdziemy, bo nasz los leży w naszych rękach. Chociaż kiedy słuchamy komentatorów, wszyscy są zgodni, że tym razem to wy zadecydujecie, drogie panie, dziewczyny, kobiety. Mówiąc więc z przymrużeniem oka, mam świadomość, że moje namowy trafią być może do mam i babć. Tym bardziej jestem ciekaw, kogo uda się namówić nominowanym przeze mnie – zachęcił. 

W komentarzach pod nagraniem odezwał się zwolennik Konfederacji. - Pewnie, Andrzej, kończymy z socjalizmem i na Konfederację wszyscy!!! – napisał. Piosenkarz odpowiedział mu krótko i na temat, jednoznacznie odcinając się od dyskusji z internautą. - Ja akurat nie – uciął temat.