Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > 4-latka bawiła się na placu zabaw. Doznała poparzeń od rozgrzanej zjeżdżalni
Irmina Jach
Irmina Jach 19.06.2021 21:25

4-latka bawiła się na placu zabaw. Doznała poparzeń od rozgrzanej zjeżdżalni

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Freepik/pvproductions

Dawna Wright z USA postanowiła wykorzystać upalny dzień, zabierając czteroletnią córkę na plac zabaw. Dziewczynka, która korzystała ze zjeżdżalni, doznała poparzeń drugiego stopnia. Sprzęt był rozgrzany do 68 stopni Celsjusza.

Letnia aura sprawia, że wiele rodzin decyduje się na wypoczynek na świeżym powietrzu. Matki z małymi dziećmi chętnie kierują kroki na osiedlowe place zabaw, by maluchy mogły pobawić się z rówieśnikami.

Dziewczynka doznała poparzeń

Czteroletnia Asia Wright z USA uwielbiała tę formę aktywności. Jej ulubioną zabawą na zewnątrz było korzystanie ze zjeżdżalni. Nic dziwnego, że dziewczynka podbiegła do sprzętu od razu po przybyciu na plac zabaw.

- Dostrzegła grupę dzieci bawiących się na zjeżdżalni i od razu chciała tam iść. Po prostu myślałam, że to bezpieczne, ponieważ te wszystkie dzieciaki się tam bawiły i wszystko było w porządku - relacjonowała Dawna Wright w rozmowie z mediami.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Mama, nieświadoma niebezpieczeństwa, zajęła się własnymi aktywnościami. Nie spodziewała się tego, co nastąpiło po chwili. Osoby obecne na placu zabaw zamarły, gdy usłyszały krzyk czteroletniej dziewczynki.

Gdy dorośli ruszyli na pomoc okazało się, że Asia Wright doznała poparzeń drugiego stopnia. Przyczyną poważnych obrażeń była rozgrzana powierzchnia zjeżdżalni. Dziewczynka miała na sobie szorty, które nie chroniły jej nóg.

- To było przerażające i smutne. Współczułam jej. Można powiedzieć, że jej skóra po prostu zniknęła. Temperatura wyżarła jej skórę - dodawała Dawna Wright.

Mama ostrzega rodziców

Mama natychmiast podzieliła się zdjęciem poparzonych nóg córki w mediach społecznościowych, co skłoniło ekspertów do wykonania eksperymentu. Jeden z nich postanowił zmierzyć temperaturę zjeżdżalni - termometr wskazał 68 stopni Celsjusza.

Po wypadku z udziałem czterolatki sprzęt został zamknięty na czas upałów. Dawna Wright zdradziła, że pomimo upływu czasu na nogach jej dziecka widnieją ogromne blizny. Kobieta ostrzega rodziców, by nie dopuścili do podobnego zdarzenia.

Przed przystąpieniem do zabawy należy sprawdzić, czy urządzenia na placu zabaw nie nagrzały się od intensywnego słońca, a ich powierzchnia nie została zniszczona lub zanieczyszczona przez wandali. To może uchronić malucha przed bolesnym wypadkiem.

Dziewczynka
Dziewczynka

Źródło zdjęcia: Facebook/Dawna Wright

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Webniusy