Rozrywka.Goniec.pl

Fot. Kapif

Wdowa po aktorze zaskoczyła żałobników. Nagle niespodziewanie zabrała głos

4 Lutego 2023

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Msza pożegnalna Leonarda Pietraszaka odbyła się 4 lutego 2023 roku. W kościele upamiętniono zmarłego aktora, jednak w planie uroczystości nie założono przemowy wdowy po artyście. Wanda Majerówna nieoczekiwanie podeszła do ambony i wygłosiła wzruszające przemówienie.

Msza pożegnalna Leonarda Pietraszaka. Wdowa zabrała głos

Leonard Pietraszak zmarł 1 lutego w swoim domu, do ostatnich chwil pozostając w objęciach żony. Ceremonia pożegnania aktora odbyła się w Kościele Środowisk Twórczych pod wezwaniem św. Andrzeja Apostoła i Brata Alberta na placu Teatralnym w Warszawie.

Podczas nabożeństwa poprzedzającego złożenie ciała Leonarda Pietraszaka do grobu (to odbędzie się dopiero za kilka dni) nie brakowało wyrazów smutku i łez, jakim okrywały się twarze przybyłych na miejsce żałobników, nie tylko z grona rodziny. Ten widok był kolejnym dowodem na wielkość i znakomity warsztat zmarłego artysty, który wcielił się w wiele kultowych kreacji aktorskich.

Wdowa po Leonardzie Pietraszaku, Wanda Majerówna, również nie ukrywała żalu, z jakim żegna swojego ukochanego. Chociaż wcześniej nie planowała wystąpień, podczas mszy zdecydowała się na wygłoszenie kilku słów wobec obecnych w kościele zgromadzonych. Jak przytacza "Super Express", prosto z ambony rzekła:

- Był moim mężem, ale należał do wszystkich, bo tak to już jest w tym zawodzie. W pamięci sąsiadów, widzów i bliskich pozostanie na zawsze. Pozostaną w pamięci jego dokonania, jego uśmiech, nasza radość dzięki jego kreacjom, nasze wzruszenie, czasem łzy, nadzieja, refleksja, bicie serca – łamiącym głosem wspomniała wdowa po Leonardzie Pietraszaku.

Żałobników czeka teraz kolejna msza, na której wybrzmi pamięć o aktorze. Zaplanowano ją punktualnie w południe, 7 lutego, w Katedrze Farnej św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy. Godzinę później kondukt pogrzebowy przejdzie na Cmentarz Starofarny, gdzie Leonard Pietraszak zostanie pochowany.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Super Express

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Monika Richardson ma problemy finansowe, musiała podjąć ważną decyzję. Grozi jej bankructwo?
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Gosia Andrzejewicz już tak nie wygląda. Uwielbiana piosenkarka powraca z nowym wizerunkiem
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Kinga Rusin pokazała zdjęcia w bikini. Fani są zachwyceni, zazdroszczą jej "sześciopaku"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magdalena Stępień o nowej partnerce Jakuba Rzeźniczaka: "Każdy zostanie rozliczony"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje gwiazdor "Gwiezdnych wojen". Miał 56 lat
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Anna Popek rozpływa się nad prezesem TVP. Padło sporo komplementów
Czytaj więcej >
Kacper Kulpicki

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]