Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Opole 2023. Alicja Majewska dwukrotnie wyszła na scenę. Zrobiła najpiękniejszą rzecz
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 11.06.2023 00:34

Opole 2023. Alicja Majewska dwukrotnie wyszła na scenę. Zrobiła najpiękniejszą rzecz

Alicja Majewska
screen Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Okrągła, bo 60-ta rocznica Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, przyciągnęła przed ekrany, a także i pod scenę, fanów dobrej muzyki. Jest to idealny moment, by móc wyjść przed publiczność i zaprezentować ponownie swój talent. Podczas dzisiejszego koncertu na scenie pojawiła się Alicja Majewska, czym uświetniła festiwal.

Alicja Majewska w Opolu. To tutaj debiutowała

Alicja Majewska ma niebywały głos, który zachwyca słuchaczy. Wielka artystka już w przyszłym roku będzie świętowała 50-lecie solowej kariery, mimo wszystko nadal jest aktywna scenicznie. 

W 1972 oraz 1973 roku wystąpiła na opolskiej scenie jako członkini zespołu Partita. W 1975 roku debiutowała jako solistka na 13. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Za wykonanie utworu “Bywają takie dni” otrzymała Nagrodę Główną Ministerstwa Kultury i Sztuki.

- Mimo że to była piosenka poetycka, nikomu nie znana, dostałam takie brawa, że do ukłonów wychodziłam aż cztery razy - tak wspomina Alicja Majewska swój solowy debiut w Opolu. 

Alicję Majewską na scenie wspierał Włodzimierz Korcz. Artyści od lat ze sobą występują, co czasem potrafi wprowadzić zamieszanie. Wszystko przez ich zażyłość i wspólną pracę. Niektórzy myślą, że są małżeństwem, co jest nieprawdą. Obydwoje znają się już od ponad 40 lat, a łączy ich wyłącznie praca i przyjaźń. 

Marina zaśpiewała na festiwalu w Opolu. Kibicowali jej synek i Wojciech Szczęsny

Opole 2023. Alicja Majewska zachwyca na scenie

Alicja Majewska niejednokrotnie miała okazję występować na opolskich deskach amfiteatru, za każdym razem otrzymując gromkie i szczere brawa. Tym razem nie mogło być inaczej.

Alicja Majewska na początku zaśpiewała z Kubą Badachem. Ich wspólne wykonanie zdecydowanie urzekło słuchaczy. Bujali się w rytm melodii, która ewidentnie im się spodobała. Głos piosenkarki był przesączony emocjami, jednak w oczach było widać radość, jaką sprawia jej śpiewanie dla fanów. 

Tuż przed zakończeniem dzisiejszego koncertu, Alicja Majewska znów pojawiła się na scenie. Partnerował jej Włodzimierz Korcz grający na fortepianie. Piosenkarka zdecydowała się na wykonanie utworu będącego hołdem dla dwóch nieżyjących już wybitnych artystów: Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory. Podczas przejmującego śpiewu, zwracając się do wyżej wymienionych gwiazd, symbolicznie kierowała wzrok ku górze. Fani byli poruszeni tym jakże wzruszającym występem. Nagrodzili Alicję Majewską gromkimi brawami.

Opole 2023. Alicja Majewska zauroczyła fanów swoim wyglądem

Alicja Majewska olśniewa swoją dojrzałą urodą. Jej burza loków pięknie okala twarz artystki, a subtelny makijaż idealnie podkreśla walory. Piosenkarka postawiła na klasykę i założyła skromny, beżowy garnitur, ozdobiony srebrną, masywną broszką. Uroku artystce dodawał nieschodzący z twarzy uśmiech, a także wesołe, śmiejące się oczy.