Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Niewiarygodne, jakie wykształcenie ma Rafał Brzozowski. Nigdy się nie domyślisz
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 22.07.2023 16:19

Niewiarygodne, jakie wykształcenie ma Rafał Brzozowski. Nigdy się nie domyślisz

Rafał Brzozowski
KAPIF

Rafał Brzozowski znany jest przede wszystkim z muzycznej twórczości, a także z pracy w TVP, gdzie obecnie prowadzi program "Jaka to melodia?". Wcześnie był prowadzącym "Koła fortuny". Niewielu fanów wie, czym interesował się w przeszłości. Wykształcenie piosenkarza będzie ogromnym zaskoczeniem dla niemal wszystkich.

Rafał Brzozowski nie marzył o karierze piosenkarza

Rafał Brzozowski od dzieciństwa był związany z muzyką. Jako mały chłopiec zaczął pobierać lekcje gry na pianinie, a będąc nastolatkiem, występował w klubie garnizonowym. Grywał także na weselach. Podczas rozmowy z portalem Goniec.pl wyznał jednak, że nigdy nie marzył, ani nawet nie myślał o tym, że będzie zawodowo występować na scenie przed tak dużą publiką.

- Nigdy nie myślałem, że będę piosenkarzem czy muzykiem takim zawodowym - wspominał Rafał Brzozowski. Mimo wątpliwości udało mu się jednak podbić serca polskiej publiczności i reprezentował nasz kraj podczas konkursu Eurowizji.

Ujawnili, co Sylwia Peretti trzymała w dłoni podczas pogrzebu syna. Niebywałe

Rafał Brzozowski od lat rozwija karierę muzyczną

Rafał Brzozowski zyskał sławę dzięki udanemu występowi w programie "Szansa na sukces". Rok później został członkiem zespołu Emigranci, a następnie grupy Mono. Przełomem w jego karierze był jednak dopiero 2011 rok, kiedy to wziął udział w przesłuchaniach do programu "The Voice of Poland". Mimo że nie udało mu się dojść do finału, jego późniejszy hit "Tak blisko" podbijał stacje radiowe.

Od tego czasu Rafał Brzozowski tańczył z gwiazdami, brylował w licznych programach telewizyjnych, zgarnął szereg nagród i - po rozstaniu z wieloletnią miłością - zadebiutował na łamach portali plotkarskich. Trudno uwierzyć, że o mały włos mogłoby do tego nie dojść.

Rafał Brzozowski ma nietypowe wykształcenie

Rafał Brzozowski, w czasach, gdy nie wierzył jeszcze w to, że odniesie sukces sceniczny, postanowił, że zdobędzie pewny i tradycyjny zawód. Piosenkarz ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego, planując, że zostanie nauczycielem nauczania fizycznego. Niewątpliwie, miał do tego predyspozycje, gdyż natura nie poskąpiła mu także talentu sportowego.

Niewiele osób wiedziało, że w 2006 roku wokalista zdobył złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski w zapasach. Nic dziwnego, że później można było oglądać go na boisku podczas meczów Reprezentacji Artystów Polskich. Jego karierę sportową niestety przerwała kontuzja kręgosłupa. Czy to ona zaprowadziła go na scenę? Kto wie.