Rozrywka.Goniec.pl

pixabay.com

Nie żyje George Ross Robertson. Był gwiazdą "Akademii Policyjnej"

4 Lutego 2023

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Nie żyje George Ross Robertson. Aktor był znany międzynarodowej publiczności z kultowej komedii pt. "Akademia policyjna". O jego śmierci poinformowała pogrążona w żałobie rodzina.

Nie żyje gwiazdor "Akademii Policyjnej"

George Ross Robertson zmarł 29 stycznia w szpitalu akademickim Sunnybrook Gealt Sciences Center w kanadyjskim mieście Toronto. Ponure wieści o śmierci artysty w specjalnym nekrologu przekazali członkowie jego rodziny.

- Mąż, ojciec, dziadek, aktor, pisarz, malarz, filantrop. George pożegnał się z tym światem w otoczeniu kochającej rodziny 29 stycznia 2023 r. w Sunnybrook Health Sciences Centre. Pozostawia po sobie wiele osiągnięć - napisali ze smutkiem.

George Ross Robertson pozostawał w szczęśliwym małżeństwie przez 61 lat, był także dumnym ojcem dwóch dorosłych córek. Gwiazdor "Akademii Policyjnej" zmarł w wieku 89 lat.

George Ross Robertson. Co o nim wiemy?

George Ross Robertson przyszedł na świat 20 kwietnia 1933 roku w mieście Brampton w Kanadzie. Chociaż od młodości przejawiał zainteresowanie sportem i wszystko wskazywało na to, że w przyszłości zwiąże się z nim zawodowo, to młody Robertson postanowił zaskoczyć najbliższych. Zdecydował bowiem, że zamiast boiska wybierze scenę.

George Ross. Robertson został aktorem, a jego debiutem był udział w legendarnym horrorze Romana Polańskiego pt. "Dziecko Rosemary". Był rok 1968, a w ciągu kolejnych dwóch dekad artysta zagrał w niemal osiemdziesięciu produkcjach.

Zwrócił uwagę krytyków dopiero w 1984 roku po sukcesie komedii pt. "Akademia Policyjna". Rola Henry'ego Hurtsa okazała się przełomowa dla jego kariery, a tę postać zagrał we wszystkich sześciu częściach kasowego przeboju tamtych lat, który cieszy się niesłabnącą popularnością nawet teraz.

akademia policyjna george ross robertson
George Ross Robertson z Akademii Policyjnej nie żyje. Fot. kadr z filmu Akademia Policyjna, prod. Warner Bros, wyd. 1984, rakuten.tv

George Ross Robertson został laureatem nagrody Margaret Collier Award za całokształt twórczości w kanadyjskim filmie i telewizji. W 2004 roku laurem Gemini została wyróżniona jego działalność dobroczynna.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Agnieszka Woźniak-Starak przyznała, że nie wie, ile kosztują podstawowe produkty. "Oszczędzam dużo czasu"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Ewa Drzyzga była w szoku. Przez inflację zrezygnowała z produktu, który często gości na polskich stołach
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Maryla Rodowicz dostała wielką podwyżkę emerytury. Inne gwiazdy też się dorobiły
Czytaj więcej >

Gwiazdy

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Anna Dereszowska skrytykowana przez widzów
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Doda została okradziona. Gwiazda jest rozgoryczona, nie wie, co robić
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Niewiarygodne, jak wyglądała Doda 15 lat temu. Zdjęcie robi furorę w internecie
Czytaj więcej >
Kacper Kulpicki

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]