Rozrywka.Goniec.pl

Beno at Polish Wikipedia, CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/), via Wikimedia Commons

Nie żyje aktor Ryszard Filipski

28 Października 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Właśnie dotarły do nas tragiczne informacje. Nie żyje znany polski aktor, który pojawił się w takich hitowych produkcjach, jak "Stawka większa niż życie", "Kryminalni", "Potop" czy "Pitbull". Ryszard Filipski zmarł 22 października, a jego pogrzeb odbył się kilka dni później, jednak media o tym milczały.

Tragiczne informacje przekazał facebookowy profil majorhubal.pl. To właśnie rola tytułowego Hubala przyniosła Ryszardowi Filipskiemu dużą popularność. Jego wspaniała kreacja na długo zapadła widzom w pamięci i to z tej roli był najbardziej znany i pamiętany.

- Bardzo smutna wiadomość. Ryszard Filipski nie żyje. Zmarł 22 października 2021 r. po długiej chorobie. Miał 87 lat. Wolą zmarłego było odejść bez medialnego rozgłosu. Z tego powodu Jego pogrzeb odbył się 26 października w otoczeniu najbliżej rodziny. Jego rola stworzona w filmie „Hubal” w reżyserii Bohdana Poręby wpisała się na trwałe do polskiego filmu i na zawsze pozostanie w naszej pamięci - czytamy w komunikacie.

To właśnie dlatego śmierć wspaniałego aktora pozostała tajemnicą, aż spokojnie spoczął w grobie, a jego rodzina mogła bez rozgłosu pożegnać swojego bliskiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kim był Ryszard Filipski?

Poza główną rolą w filmie "Hubal" z 1973 roku, Ryszard Filipski pojawił się w kilku innych znanych i lubianych produkcjach. Jego pierwsza większa rola przypadła na film "Koniec nocy". Następnie aktor zagrał w kolejnych produkcjach: "Popioły", "Jowita", "Stawka większa niż życie" i "Południk zero".

Później przyszła wspomniana rola Hubala, za którą zebrał świetne recenzje widzów. Swoją popularność Filipski wykorzystał grając jeszcze m.in. w "Potopie", "Znaku orła", a także serialach "Kryminalni" i "Pitbull", gdzie zagrał bandyckiego sędziego ruskiego, "Wora", który pojawił się w pierwszych pięciu odcinkach serialu. Łącznie zagrał w ponad 35 polskich filmach i kilku serialach.

Co ciekawe, Bogusław Linda w jednym z wywiadów powiedział kiedyś, że Ryszard Filipski jest jednym z najbardziej niewykorzystanych aktorów w Polsce. A Wy kojarzycie jego role?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] pl

Źródło: Facebook

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Żona Bruce'a Willisa świętuje jego 68. urodziny. "Zaczęłam dzień od płaczu"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Joanna Koroniewska pokazała nagranie z pierwszego spotkania z Dowborem. "Spóźnił się prawie dwie godziny"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Kolejna zmiana w "Twoja twarz brzmi znajomo". W jury zasiądzie znana aktorka
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Dominika Gwit pochwaliła się w sieci nowym projektem. Zaskoczyła wszystkich fanów
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Szczęśliwa Katarzyna Cichopek zadała szyku na włoskich uliczkach. Fani są zachwyceni jej stylizacją
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski pokazali, jak są traktowani na planie "PnŚ". Praca marzeń?
Czytaj więcej >
Bartłomiej Cieślak

Wydawca portalu Goniec.pl. Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat byłem redaktorem. Interesuję się literaturą, popkulturą i grami planszowymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]