Rozrywka.Goniec.pl

KAPIF

Mikołaj K. z zarzutami. Aktor znany z "Pierwszej miłości" ma poważne kłopoty. Jest akt oskarżenia

3 Lutego 2023

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Mikołaj K. (42 l.), aktor znany z popularnego serialu "Pierwsza miłość", popadł w konflikt z prawem. Jak ustalił "Super Express", Prokuratura Okręgowa w Warszawie wystawiła akt oskarżenia.

Mikołaj K. unikał alimentów. Zalega prawdziwą fortunę

Jak donosi tabloid, aktorowi grozi nawet więzienie. Artysta znany głównie z serialu "Pierwsza miłość" miał nie być w porządku w stosunku do swojej byłej ukochanej i ich wspólnych dzieci. Okazuje się, że słynny aktor został oskarżony o to, że w okresie od 1 czerwca 2017 r. do 15 lipca 2021 r. w Warszawie uchylał się od obowiązku alimentacyjnego.

Dziesięcioletni Robert i Michał nie mogą jednak liczyć na wsparcie ojca. Oskarżony miał nie wywiązywać się z płacenia alimentów w łącznej wysokości 3000 zł miesięcznie.

- Wskutek tego łączna wysokość powstałych zaległości stanowi równowartość co najmniej 3 świadczeń okresowych - przekazała "Super Expressowi" prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Z wyliczeń tabloidu wynika, że Mikołaj K. zalega z alimentami w kwocie około 147 tysięcy złotych. Akt oskarżenia został już skierowany do sądu rejonowego dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie. Trudno uwierzyć, że aktor "zadłużył" się na tak ogromną kwotę, chcąc uniknąć dość niewysokich zobowiązań.

W świetle prawa Mikołajowi K. za czyn z art. 209 par. 1 k.k. grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do roku.

Mikołaj K. był wielokrotnie wzywany do uregulowania należności

Wcześniejsze postępowanie w tej samej sprawie zostało przez prokuraturę umorzone "wobec stwierdzenia braku znamion czynu zabronionego (art. 17 par. 1 pkt 2 k.p.k.)".

W maju ubiegłego roku na łamach portalu Plotek.pl do sprawy odniosła się mecenas Beata Włoch, która reprezentuje byłą partnerkę aktora, Anetę Zając. 

- Niezależnie od toczącej się egzekucji komorniczej, mającej na celu ściągnięcie powstałego długu alimentacyjnego, toczy się wszczęte z urzędu postępowanie w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa określonego w przepisie art. 209 § 1 k.k. (tak zwanej niealimentacji) na szkodę małoletnich dzieci Roberta i Michała - powiedziała mecenas.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Megan Markle korzysta z usług chirurga plastycznego? Internauci pokazali "dowody"

  • Hanna Bakuła jest winna lekarzowi medycyny estetycznej aż 750 tys. zł? Wściekła malarka komentuje medialne doniesienia

  • Danuta Martyniuk zdradziła, jak dba o siebie. Żona króla disco-polo korzysta z medycyny estetycznej?

Źródło: Super Express, Plotek.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Telewizja

Zdumiewające sceny w "Dzień dobry TVN". Doszło do spięcia prowadzących, widzowie byli zdziwieni
Czytaj więcej >

Telewizja

Chwile grozy w programie na żywo. Pogodynka nagle runęła na ziemię, nagranie obiegło sieć
Czytaj więcej >

Telewizja

Nie żyje Łukasz Gajdzis. Aktor m.in. "Na Wspólnej" miał tylko 38 lat
Czytaj więcej >

Telewizja

Oburzające wyznanie Roksany Węgiel. Gwiazda opowiedziała, jak traktowali ją mężczyźni
Czytaj więcej >

Telewizja

"The Voice Kids". Uczestniczka wróciła po latach do programu. Przez udział w nim doświadczyła przemocy
Czytaj więcej >

Telewizja

"Rolnik szuka żony". Kamila Boś ma duży problem. Zaskakujące wyznanie
Czytaj więcej >
Piotr Szczurowski

Od najmłodszych lat zainteresowany głównie motoryzacją. Od kilkunastu lat codziennie sprawdzam co nowego w branży - od lat na bieżąco.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]