Rozrywka.Goniec.pl

KIRSTY O'CONNOR/AFP/East News

Książę Harry przerwał milczenie po śmierci Elżbiety II. Media donoszą, że ma ogromne poczucie winy

11 Września 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Na te słowa czekała cała Wielka Brytania. Książę Harry przerwał milczenie i powiedział, co czuje po śmierci królowej, która była także jego babcią. Tabloidy twierdzą, że wnuk ma ogromne poczucie winy w związku z tym, że nie zdążył pożegnać jej na łożu śmierci. Słowa Harry’ego cytują media na całym globie.

Królowa Zjednoczonego Królestwa zmarła w czwartek, 8 września. Pogrążeni w żałobie Brytyjczycy usłyszeli już orędzie, jakie wygłosił jej syn, Karol III. Nowy król we wzruszający sposób pożegnał matkę.

Na swoim oficjalnym profilu także William , mąż Kate będący także następcą tronu po Karolu III, pożegnał seniorkę rodu Windsorów. Podkreślił, jak wiele nauczył się od Elżbiety II.

- Miałem niezwykły przywilej doświadczyć mądrości i wsparcia królowej przez ponad cztery dekady mojego życia – mówił na łamach swojego oficjalnego profilu w mediach społecznościowych.

Książę Harry przerwał wreszcie przemówił

Teraz milczenie przetrwał również książę Harry. Rudowłosy arystokrata znalazł sposobność, by wygłosić kilka słów na temat zmarłej. Zrobił to pod bramą zamku Windsor, wokół którego zgromadzili się zasmuceni poddani. Wraz z małżonką, Meghan Marke, witał się z nimi, ściskał ich dłonie i wdawał się w krótkie rozmowy. Jedną z nich udało się zarejestrować dziennikarzowi „The Sun”.

Bez niej jest to teraz puste miejsce. W jakimkolwiek pokoju by nie była, przez cały czas czułeś jej obecność – mówił 37-latek.

Jak podaje informator magazynu „US Weekly”, książę Harry ma sobie wiele do zarzucenia. W momencie, w którym dowiedział się o alarmującym stanie królowej, przebywał w Europie, w Niemczech. Niezwłocznie podjął działania mające na celu jak najszybsze dostanie się do Balmoral.

Pomimo że błyskawicznie wsiadł na pokład samolotu i udał się do Szkocji, nie udało mu się pożegnać babci na łożu śmierci. Ta niemożność się powtórzyła, bowiem i z księciem Filipem nie miał możliwości pożegnać się ostatni raz. Wtedy również przegrał walkę z czasem.

Harry ma ogromne poczucie winy. Jest pełen smutku i żalu, że nie pożegnał się z królową […] Spotkali się kilka razy podczas Platynowego Jubileuszu królowej, ale nie spodziewał się, że to ostatni raz, kiedy ją widział – podaje brytyjski tabloid.

Platynowy Jubileusz, czyli uroczystość z okazji 70. lat panowania Elżbiety II, rzeczywiście był ostatnią okazją, podczas której wymienił ze zmarłą 96-latką kilka słów. Z pewnością trudno jest mu się z tym pogodzić. Słowa wypowiedziane na temat babci dowodzą, jak wielkim respektem cieszyła się w jego oczach.

Przypomnijmy, że podczas przemarszu wśród mocy kwiatów złożonych w hołdzie królowej, Harry przebywał w towarzystwie żony. Media spekulują, że nie należy ona do ulubienic członków rodziny królewskiej. Okazuje się, że część zebranych na miejscu Brytyjczyków również nie pała sympatią do księżnej Sussex, czego dowodem może być sytuacja, jaką opisaliśmy pod tym linkiem.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Jastrząb Post

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Justyna Majkowska ujawniła prawdę o występach w Ich Troje. "Zaciskałam zęby"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Aleksandra Kwaśniewska nie wytrzymała, ostro odpowiedziała pracownikowi TVP. Poszło o marsz 4 czerwca
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Monika Olejnik pochwaliła się zdjęciem sprzed 30 lat. W komentarzach zawrzało
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Kinga Rusin zatrzymana przez policjantów na marszu, mieli jedną prośbę. „Wie pani, jak to się może skończyć”
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Występ Maryli Rodowicz w Opolu zagrożony? Niepokojące wieści tuz przed festiwalem, gwiazda zabrała głos
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Książę William napisze książkę? Brytyjczycy już zacierają ręce
Czytaj więcej >
Kacper Kulpicki

Redaktor portalu Goniec.pl. Mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Gwiazdy

Gwiazdy

Piotr Szczurowski

Grażyna Torbicka zdradziła prawdę o pracy w TVP. Padły gorzkie słowa
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Piotr Szczurowski

Małgorzata Kożuchowska przeszła spektakularną metamorfozę. Blond to już przeszłość
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Piotr Szczurowski

Po pracy na planie "M jak miłość" trafił na terapię. Powód budzi zdumienie
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Weronika Uszakiewicz

Doda o skandalicznym zachowaniu reżysera w Opolu. "Wypier*alaj. Odpie*dol się"
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Weronika Uszakiewicz

Janusz Chabior postarzał się o 10 lat. Na najnowszym zdjęciu jest nie do rozpoznania
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Weronika Uszakiewicz

Krzysztof Jackowski miał pierwsze wizje w wieku 27 lat. Nie wspomina ich najlepiej
Czytaj więcej >