Rozrywka.Goniec.pl

AGENCJA SE/East News

Ile i w jaki sposób zarabia Jolanta Kwaśniewska? Była pierwsza dama znakomicie sobie radzi

24 Września 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Jolanta Kwaśniewska doskonale wiedziała, jak wykorzystać swoją popularność i rozwijać się na innych polach już po tym, jak opuści pałac prezydencki. Była pierwsza dama zarabia na bardzo wielu aspektach swojej dawnej działalności, a wraz z mężem może cieszyć się również pokaźnym dobytkiem zarówno w ruchomościach jak i nieruchomościach.

W rankingach popularności Jolanta Kwaśniewska wyprzedza wszystkie pozostałe mieszkanki Pałacu Prezydenckiego. Zarówno ona jak i jej mąż królują wciąż w sercach wielu Polaków.

Jolanta Kwaśniewska i pieniądze bardzo się lubią. Z czego żyje była pierwsza dama i jak zarabia na dom?

Jolanta Kwaśniewska nie jest już pierwszą damą od 2005 roku - wtedy oddała swoje miejsce, zgodnie z wynikiem wyborów, Marii Kaczyńskiej i jej mężowi, Lechowi. Sama postanowiła jednak wykorzystać popularność i nie zniknęła w cieniu dawnych lat.

Kwaśniewska jest wykształconą kobietą - skończyła prawo - i nie miała zamiaru osiadać na laurach. Jest niezwykle aktywna, a do dziś może liczyć na pensję sięgającą nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Co takiego robi?

Przede wszystkim spija śmietankę swojej popularności i wiedzy - występuje jako prezenterka w programach telewizyjnych, szkoli dyplomatów, wydaje kolejne książki, a także kieruje agencją nieruchomości "Royal Wilanów" i fundacją "Porozumienie bez Barier", choć z tej drugiej nie czerpie żadnych zysków.

Zarabia również jej mąż, który często udziela głosu w mediach i pojawia się na gościnnych wykładach. To oznacza, że był para prezydencka ma spokojnie zapewniony byt - otrzymują również prezydencką emeryturę, ale ma ją jedynie były prezydent. Pierwsza dama w tamtym czasie nie mogła liczyć na ten luksus.

Ponadto para posiada co najmniej dwie nieruchomości, o których wiadomo mediom. Pierwszą z nich jest apartament na warszawskim Wilanowie. 83 metry kwadratowe to główne miejsce życia dawnej prezydenckiej pary.

Kiedy Kwaśniewscy chcą zaznać spokoju, wyjeżdżają do swojego domku na Mazurach. Działka wokół niego zajmuje około 20 hektarów! Spokojnie można tam wypoczywać i spędzać miło czas, gdy chce uciec się od wielkiego zgiełku.

Można więc powiedzieć, że ich życie przebiega absolutnie spokojnie, a inwestycje przed laty się opłaciły. Dobrze radzi sobie również ich córka, Aleksandra, która z mężem, muzykiem Kubą Badachem, bryluje w mediach i zarabia na spokojne życie.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Jolanta Kwaśniewska pokazała prezent, który dostała od Elżbiety II. Nie miała pojęcia, co z nim zrobić

  • Aleksander Kwaśniewski przyrównał Elżbietę II do Jana Pawła II. "Papież też to miał"

  • Kwaśniewski i Komorowski wychodzą z cienia, zwołali spotkanie liderów opozycji. Będzie wspólna lista wyborcza?

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Zaginiony aktor został znaleziony martwy. Kulisy jego śmierci są przerażające
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magdalena Narożna pochwaliła się nową sylwetką, a w sieci aż zagrzmiało. Uwagę fanów przykuła jedna rzecz
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Małgorzata Foremniak zasłabła w pracy, lekarz nie wytrzymał. "Pani jest nienormalna"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Katarzyna Dowbor zdradza kulisy zwolnienia: "Na rozmowę zostałam wezwana SMS-em"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Michał Kwiatkowski to również muzyk. Robi karierę za granicą
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Gessler zrzuciła kilkanaście kilogramów. Sama stworzyła dietę
Czytaj więcej >
Anna Dymarczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]