Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Jerzy Połomski skończyłby 90 lat. Artysta skrywał wiele tajemnic
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 18.09.2023 14:41

Jerzy Połomski skończyłby 90 lat. Artysta skrywał wiele tajemnic

Jerzy Połomski
KAPiF

Jerzy Połomski odszedł pod koniec ubiegłego roku. Jego życie nadal budzi jednak sporo emocji. Oto, czego mogliście nie wiedzieć o słynnym polskim wokaliście.

Jerzy Połomski zmienił nazwisko

Jerzy Połomski tak naprawdę nazywał się Jerzy Pająk. Do zmiany nazwiska nakłonił go wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Profesor wróżył mu wielką karierę na polskiej estradzie.

Co ciekawe, w młodości Jerzy Połomski pragnął zostać architektem. Ukończył nawet Technikum Budowlane w Radomiu i próbował dostać się na studia architektoniczne w stolicy. Nie udało mu się to ponieważ nie miał tak ważnego w tamtych czasach pochodzenia chłopskiego lub robotniczego.

Katastrofa w małżeństwie Elżbiety Jaworowicz. Widzowie nie mieli pojęcia

Jerzy Połomski nigdy się nie ożenił

Choć Jerzy Połomski był uważany za amanta polskiej muzyki, nigdy nie związał się z żadną kobietą na stałe. Muzyk nie doczekał się również dzieci. Swojego czasu plotkowano, że spotyka się z gwiazdą telewizji Edytą Wojtczak. Okazało się jednak, że łączyła ich wieloletnia przyjaźń.

W czasach PRL w mediach huczało od plotek na temat rzekomego, potajemnego ślubu gwiazdora z bogatą Amerykanką. Muzyk stanowczo zdementował jednak te doniesienia

- Jestem pozbawiony nerwowych stanów, może dlatego tak dobrze wyglądam. Żyję bez stresu, dlatego że nie jestem związany z kobietą - żartował w rozmowie z “Super Expressem”.

Jerzy Połomski nosił perukę

Przez wiele lat dużą tajemnicą była owiana również fryzura Jerzego Połomskiego. Fani zastanawiali się, czy artysta występuje w peruce. Muzyk w końcu potwierdził spekulacje i wytłumaczył, dlaczego się na to zdecydował.

- Ludzie mówili: “Ma perukę na głowie – co to jest za artysta?”, a ja musiałem się trochę ratować. Bez peruki nie wychodziło mi jako amantowi, a głos miałem właśnie jak amant. Nie robiło mi to żadnej różnicy, nie robiłem z tego sprawy, nigdy w sumie o tym nie mówiłem, teraz robię to po raz pierwszy - mówił Połomski dla “Super Expressu”.

Źródło: “Super Express”