Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Jacek Rozenek wini służbę zdrowia za swój udar? Nieprawdopodobne wyznanie
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 10.07.2022 19:10

Jacek Rozenek wini służbę zdrowia za swój udar? Nieprawdopodobne wyznanie

Jacek Rozenek
TRICOLORS/East News

Jacek Rozenek w swojej nowej książce zasugerował, że to polska służba zdrowia jest odpowiedzialna za to, że aktor przeszedł udar. Wyznał, że jego infekcja była leczona w nieodpowiedni sposób.

Jacek Rozenek nie wahał się przed użyciem mocnych sformułowań. Twierdzi, że gdyby nie zaniedbania systemowe, jego życie potoczyłoby się inaczej.

Jacek Rozenek ujawnia nieznane informacje

Jacek Rozenek to jeden z najbardziej cenionych polskich aktorów. Artysta pojawił się w wielu popularnych filmach i serialach; jest również jedną z najważniejszych postaci polskiego dubbingu.

Niestety, w życiu prywatnym nie zawsze układało mu się tak dobrze, jak w zawodowym. Wszystko posypało się w 2019 r., kiedy aktor przeszedł udar. Przebywał wówczas sam na pustym parkingu, a pomoc zjawiła się dopiero po kilku godzinach.

Choć lekarze nie dawali mu zbyt wielkich szans na przeżycie, a nawet zasugerowali, że powinien pożegnać się z rodziną, Jackowi Rozenkowi udało się skutecznie zawalczyć o swoje życie.

Artysta odniósł zwycięstwo, choć przejście mocno odbiło się na jego zdrowiu. Po czasie postanowił napisać książkę "Padnij. Powstań. Życie po udarze", w której ujawnił jak wyglądały okoliczności choroby.

Winna służba zdrowia?

Jacek Rozenek opowiedział w swojej książce, że jeszcze zanim doznał udaru, zmagał się z poważną infekcją. Wyjawił też, co po postawieniu diagnozy przekazał mu lekarz.

- Pana serce jest w bardzo złym stanie. Serce jest uszkodzone, prawdopodobnie przez infekcję wirusową. W zasadzie kwalifikuje się pan do przeszczepu, a nie do leczenia. Ale u nas na przeszczep trzeba czekać średnio około pięciu lat - miał powiedzieć doktor leczący Jacka Rozenka.

Aktor nie gryzie się w język, gdy próbuje odpowiedzieć na pytanie kto lub co doprowadziło do jego udaru. Wyraźnie zasugerował, że wszystkiemu winne są zaniedbania służby zdrowia związane z leczeniem jego infekcji.

- Dlaczego zachorowałem? Mogę z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że życie zniszczyła mi źle leczona infekcja, która doprowadziła do choroby serca, a to bardzo mocny czynnik sprzyjający udarom - stwierdził gwiazdor.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: radiozet.pl