Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Jacek Kurski rozwiódł się z nią po 24 latach małżeństwa. Kim jest pierwsza żona byłego prezesa TVP?
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 06.09.2022 21:09

Jacek Kurski rozwiódł się z nią po 24 latach małżeństwa. Kim jest pierwsza żona byłego prezesa TVP?

Jacek Kurski rozwiódł się z nią po 24 latach. Kim jest pierwsza żona byłego prezesa TVP?
PHOTO PAWEL SKRABA/SE/TOMASZ RADZIK/EAST NEWS

Jacek Kurski w 2018 roku poślubił Joannę Klimek, a dwa lata później przysięgali sobie miłość w kościele. Nie byłoby to możliwe, gdyby wcześniej Kościół nie uznał nieważności jego pierwszego małżeństwa. Kim była pierwsza żona byłego prezesa TVP?

Pierwsza żona Jacka Kurskiego nigdy nie była tak medialna jak aktualna, choć wszyscy doskonale pamiętają, że politykowi udało się unieważnić ślub kościelny z nią. Jak tego dokonał?

Jacek Kurski poślubił Monikę Mucek w 1991 roku. Para doczekała się trójki dzieci

W 2015 roku, po 24 latach formalnego związku, para zdecydowała się na rozwód. Mają razem trójkę dzieci - urodzonego w 1991 roku Zdzisława Antoniego, urodzoną w 1994 roku Zuzannę i urodzonego w 2007 roku Olgierda. Zawodowo zajmowała się nauczaniem języka angielskiego i udzielaniem korepetycji. Miała również wystartować do Sejmu z listy Polski Razem, ale finalnie do tego nie doszło.

Pierwsza żona Jacka Kurskie unika blasku fleszy a ostatni raz "medialnie" pojawiła się przy okazji głośnej sprawy rozwodowej polityka, a następnie w kontekście unieważnienia ślubu kościelnego. Robi to o tyle duże wrażenie, że małżonków i ich dzieci swojego czasu pobłogosławił osobiście... papież Jan Paweł II. O tym wydarzenie z 1999 roku Jacek Kurski wielokrotnie mówił jako o "najważniejszym dniu w życiu".

Jacek Kurski z pierwszą żoną uzyskał "rozwód kościelny"

Podczas głośnego rozstania para nie mogła się porozumieć, m.in. w kwestii opieki nad małoletnim Olgierdem.

- Zawarliśmy porozumienie rodzicielskie odnośnie do małoletniego syna Olgierda, którym opiekujemy się wspólnie. Zawarliśmy również porozumienie materialne, które wyczerpuje wszystkie nasze roszczenia zarówno alimentacyjne, jak i z tytułu podziału majątku. Rozstajemy się w zgodzie - powiedziała pierwsza żona Jacka Kurskiego, gdy ostatecznie udało im się rozwieść.

- Ogólnie sytuacja jest nieprzyjemna, ale myślę, że jak na to wszystko, co przeszliśmy, to dobrze jest, a będzie lepiej. Mamy szansę zbudować teraz życie na nowo - mówiła po rozwodzie w rozmowie z "Faktem".

31 lipca 2018 roku Jacek Kurski ponowie wziął ślub cywilny - tym razem z Joanną Klimek. Dwa lata później odbyła się uroczystość kościelna, która wymagała stwierdzenia nieważności pierwszego małżeństwa polityka z Moniką Mucek. Po wyroku sądu kościelnego polityk, dziennikarz i ówczesny prezes TVP mógł ponownie obiecać, że "nie opuści aż do śmierci".

Joanna Klimek jest dziennikarką i wydawczynią, a kiedyś pracowała także jako dyrektorka programowa w telewizji publicznej. Wcześniej jej życie zawodowe związane było z Polsatem. W 2021 roku para doczekała się córki - Anny Klary Teodory.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: WP.pl

Tagi: Jacek Kurski