Rozrywka.Goniec.pl

PHOTO PAWEL SKRABA/SE/TOMASZ RADZIK/EAST NEWS

Jacek Kurski rozwiódł się z nią po 24 latach małżeństwa. Kim jest pierwsza żona byłego prezesa TVP?

6 Września 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Jacek Kurski w 2018 roku poślubił Joannę Klimek, a dwa lata później przysięgali sobie miłość w kościele. Nie byłoby to możliwe, gdyby wcześniej Kościół nie uznał nieważności jego pierwszego małżeństwa. Kim była pierwsza żona byłego prezesa TVP ?

Pierwsza żona Jacka Kurskiego nigdy nie była tak medialna jak aktualna, choć wszyscy doskonale pamiętają, że politykowi udało się unieważnić ślub kościelny z nią. Jak tego dokonał?

Jacek Kurski poślubił Monikę Mucek w 1991 roku. Para doczekała się trójki dzieci

W 2015 roku, po 24 latach formalnego związku, para zdecydowała się na rozwód. Mają razem trójkę dzieci - urodzonego w 1991 roku Zdzisława Antoniego, urodzoną w 1994 roku Zuzannę i urodzonego w 2007 roku Olgierda. Zawodowo zajmowała się nauczaniem języka angielskiego i udzielaniem korepetycji. Miała również wystartować do Sejmu z listy Polski Razem, ale finalnie do tego nie doszło.

Pierwsza żona Jacka Kurskie unika blasku fleszy a ostatni raz "medialnie" pojawiła się przy okazji głośnej sprawy rozwodowej polityka, a następnie w kontekście unieważnienia ślubu kościelnego. Robi to o tyle duże wrażenie, że małżonków i ich dzieci swojego czasu pobłogosławił osobiście... papież Jan Paweł II. O tym wydarzenie z 1999 roku Jacek Kurski wielokrotnie mówił jako o "najważniejszym dniu w życiu".

Jacek Kurski z pierwszą żoną uzyskał "rozwód kościelny"

Podczas głośnego rozstania para nie mogła się porozumieć, m.in. w kwestii opieki nad małoletnim Olgierdem.

- Zawarliśmy porozumienie rodzicielskie odnośnie do małoletniego syna Olgierda, którym opiekujemy się wspólnie. Zawarliśmy również porozumienie materialne, które wyczerpuje wszystkie nasze roszczenia zarówno alimentacyjne, jak i z tytułu podziału majątku. Rozstajemy się w zgodzie - powiedziała pierwsza żona Jacka Kurskiego, gdy ostatecznie udało im się rozwieść.

- Ogólnie sytuacja jest nieprzyjemna, ale myślę, że jak na to wszystko, co przeszliśmy, to dobrze jest, a będzie lepiej. Mamy szansę zbudować teraz życie na nowo - mówiła po rozwodzie w rozmowie z "Faktem".

31 lipca 2018 roku Jacek Kurski ponowie wziął ślub cywilny - tym razem z Joanną Klimek. Dwa lata później odbyła się uroczystość kościelna, która wymagała stwierdzenia nieważności pierwszego małżeństwa polityka z Moniką Mucek. Po wyroku sądu kościelnego polityk, dziennikarz i ówczesny prezes TVP mógł ponownie obiecać, że "nie opuści aż do śmierci".

Joanna Klimek jest dziennikarką i wydawczynią, a kiedyś pracowała także jako dyrektorka programowa w telewizji publicznej. Wcześniej jej życie zawodowe związane było z Polsatem. W 2021 roku para doczekała się córki - Anny Klary Teodory.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: WP.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot czują się niewinni. Inaczej sądzi prokuratura
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Niechlubne fakty z życia Kory Jackowskiej. Przez zdradę jej ukochany chciał popełnić rozszerzone samobójstwo
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Grał "Znachora". Jak potoczyło się życie Jerzego Bińczyckiego? Aktor długo szukał szczęścia
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Kilka lat temu Jacek Borkowski stracił żonę, teraz zdobył się na gorzkie wyznanie. "Siedzę sam"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Celine Dion jest nieuleczalnie chora. Musiała podjąć trudną decyzję, fani są załamani
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Niepokojące sceny na lotnisku, gwiazda disco polo nagle zasłabła. Muzycy ruszyli na pomoc
Czytaj więcej >
Piotr Szczurowski

Od najmłodszych lat zainteresowany głównie motoryzacją. Od kilkunastu lat codziennie sprawdzam co nowego w branży - od lat na bieżąco.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]