Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Ile Magda Gessler liczy sobie za drożdżówkę? Ta cena powala
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.05.2022 20:00

Ile Magda Gessler liczy sobie za drożdżówkę? Ta cena powala

magda gessler drożdżówka
TRICOLORS/East News

Sezon na drożdżówki rozpoczęty, a Magda Gessler nie próżnuje. Przedstawiła w swojej cukierni ofertę, w której znalazł się ten uwielbiany przez Polaków przysmak. Ceny nie można nazwać jednak przystępną. Niektóre odmiany kosztują tyle, ile cały obiad!

Magda Gessler za każdym razem zaznacza, że ceny w jej sklepach uzależnione są nie tylko od marki, ale również od używanych składników, które kosztują. Czy to jednak wciąż rozsądna cena za bułkę z ciasta drożdżowego z dodatkami?

Ile Magda Gessler liczy sobie za drożdżówkę?

Magda Gessler jest właścicielką nie tylko słynnej restauracji "U Fukiera", ale również kilku innych lokali. Wśród nich jest cukiernia "Słodki Słony", która skupia się przede wszystkim na sprzedaży tortów i ciast, ale również innych deserów.

W każdy tłusty czwartek warszawiacy łapią się za głowę, widząc ceny za pączki oferowane przez lokal należący do Magdy Gessler. Co roku pojawiają się również tłumaczenia dotyczące tego, że cena jest uzależniona od składników, a pączki oferowane przez "Słodki Słony" są po prostu wykwintne.

Podobny szum zrobił się wokół tortów komunijnych, które w "Słodki Słony" sprzedawane są nie w całości, ale na porcje. Za tę przyjemność dla 20 gości można zapłacić nawet ponad 1000 zł - wszystko zależy od nadzienia i wyboru dekoracji.

Tym razem przyszedł jednak czas na inne wypieki. Magda Gessler na jagodowy sezon, który rozpocznie się tego lata już szykuje jagodzianki pełne owoców. Na razie jednak jej cukiernia poprzestała na zwykłych drożdżówkach.

Te również są w zawrotnych cenach. Do wyboru są różne nadzienia - mak, ser, róża czy maliny. Koszt jednej bułki jest uzależniony w całości od nadzienia.

- Drożdżówki są w różnych cenach. Od 11 zł za drożdżówkę z różą do 22 zł za drożdżówkę z makiem - twierdziła Magda Gessler.

Z pewnością ze zwykłym sklepie kupimy drożdżówki o wiele taniej, dziwi jednak aż taka różnica w cenie. Za bułkę z makiem można by było kupić sobie obiad.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl