Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Grób Ryszarda Farona jest w opłakanym stanie. Aktor zmarł w zapomnieniu
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 11.01.2022 18:55

Grób Ryszarda Farona jest w opłakanym stanie. Aktor zmarł w zapomnieniu

Ryszard Faron
evaihnenfeldt/pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne

Ryszard Faron to aktor znany z kilku bardzo popularnych polskich filmów. Choć wydawać by się mogło, że po śmierci artysta doczeka się solidnego pomnika, dziś jego grób jest ledwie widoczny.

Dziennikarzom "Super Expressu" udało się dotrzeć do nagrobka. Widok jest porażający. Grób utrzymuje się w całości jedynie dzięki próchniejącym już znacznie deskom.

Odszedł w zapomnieniu

Gdy w 1976 r. Ryszard Faron wcielał się w jedną z postaci w hitowym filmie Marka Piwowskiego pt. "Przepraszam, czy tu biją?", z pewnością nikt nie spodziewał się, że w ostatnich latach życia aktora, niewielu będzie już o nim pamiętać.

Aktorski kunszt artysta doskonalił podczas edukacji w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Po ukończeniu szkoły w 1980 r., występował na deskach m.in. Teatru Powszechnego w Warszawie, czy Lubuskiego Teatru im. Kruczkowskiego w Zielonej Górze.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Ryszarda Farona wielokrotnie dane było podziwiać nam na dużym ekranie. Poza wspomnianym już filmem Piwowskiego, wystąpił chociażby w "Nie zaznasz spokoju" Mieczysława Waśkowskiego, czy "Barwach ochronnych" Krzysztofa Zanussiego.

Po raz ostatni w kinie pojawił się w "Czasie dojrzewania" Mieczysława Waśkowskiego, mającym premierę w 1984 r. Później otrzymał jeszcze kilka mniej znaczących epizodycznych ról w serialach.

Zrujnowany grób

Ryszard Faron zmarł 4 sierpnia 2017 r. w Brodnicy. Ostatnie lata życia spędził w domu swojej matki przebywającej wówczas w domu opieki. Kobieta zmarła niedługo po swoim synu.

Z informacji do których dotarł "Super Express" wynika, że data na nagrobku może być jedynie orientacyjna, ponieważ po odnalezieniu zwłok aktora uznano, że znajdują się one już w stanie rozkładu. Z relacji pobliskich mieszkańców dowiedzieć się można, że w ostatnim czasie aktor zmagał się z chorobą alkoholową.

Jakiś czas temu reporterom dziennika udało się dotrzeć do grobu Ryszarda Farona. Niestety, widok nagrobka jest wyjątkowo przytłaczający. W miejscu nie postawiono pomnika - miejsce spoczynku wyróżnione jest jedynie przez krzyż oraz cztery próchniejące już deski.

Zdjęcie pochodzi z artykułu
Zdjęcie pochodzi z artykułu "Grób aktora Ryszarda Farona w opłakanym stanie. Jego śmierć owiana tajemnicą" zamieszczonego na stronie Se.pl

Miejsce było zarośnięte chwastami i wyraźnie widać, że już dawno nikt nie odwiedził grobu aktora. Grób artysty znajduje się na cmentarzu komunalnym w Brodnicy.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: se.pl

Tagi: grobowiec