Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Ewa Błaszczyk potwierdziła nowe informacje o córce. Doniesienia ze szpitala okazały się prawdą
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 26.07.2023 16:03

Ewa Błaszczyk potwierdziła nowe informacje o córce. Doniesienia ze szpitala okazały się prawdą

Ewa Błaszczyk
KAPIF

Ewa Błaszczyk już od wielu lat walczy o zdrowie swojej córki, która to na wskutek nieszczęśliwego wypadku zapadła w śpiączkę. By pomóc jej, a także innym osobom, które również przebywają w śpiączce, zdecydowała się założyć fundację, która prężnie działa. Dzięki niej udało się wybudzić już ponad sto osób. Córka aktorki niestety nie ma tyle szczęścia i nadal przebywa w specjalistycznej klinice. Ewa Błaszczyk zdradziła ostatnio, jakie są nowe wieści na temat zdrowia Oli Janczarskiej.

Córka Ewy Błaszczyk przebywa w śpiączce

Ola Janczarska przed wieloma laty zakrztusiła się tabletką, wskutek czego zapadła w śpiączkę. Przebywa w niej już od 23 lat. Ewa Błaszczyk po tym tragicznym wydarzeniu całe swoje życie podporządkowała córce i walce o jej zdrowie oraz szczęśliwe wybudzenie się. 

Aktorka zdecydowała się swoją tragedię przełożyć na coś dobrego dla innych. Nie było jej jednak łatwo. Co rusz słyszała pytania od ludzi: “A kogo obchodzą ludzie w śpiączce?”. Aktorkę ogromnie oni interesują, dlatego też zaczęła prężnie działać, by pomóc jak największej liczbie osób. Założyła Fundację “Akogo?”, doprowadziła do otworzenia się dwóch Klinik Neurorehabilitacyjnych “Budzik”. Praca i upór Ewy Błaszczyk przyniosły ogromny skutek, bowiem dzięki tym placówkom udało się pomóc już ponad setce ludzi.

Miał zdewastować grób syna Sylwii Peretti. Wiadomo, jak się tłumaczył

Córka Ewy Błaszczyk od 23 lat przebywa w śpiączce

Ewa Błaszczyk cały czas nie traci nadziei, że jej córka, która od 23 lat przebywa w śpiączce, w końcu się wybudzi. Jest przekonana, że jej miłość i upór przyniosą dobre efekty i wspaniałe wieści. W wywiadzie, którego niedawno aktorka udzieliła dla “Na Żywo”, wyjawiła, co obecnie dzieje się z jej córką i jak wygląda jej aktualny stan zdrowia. 

- To skomplikowany proces, który wymaga pomocy sztabu ludzi. Co jakiś czas przechodzimy przez diagnozy porównawcze, dzięki czemu dowiadujemy się, czy mamy do czynienia z postępem, czy zanikiem. U Oli możemy mówić o drobnych postępach, lecz musimy pamiętać, że mijają właśnie dwadzieścia trzy lata od zdarzenia. Czas sprawia, że przebudzenie po takim czasie od strony medycznej rozpatrywane są raczej w kategorii cudu - powiedziała Ewa Błaszczyk.

Ewa Błaszczyk opowiedziała o stanie córki, która przebywa w śpiączce

Ewa Błaszczyk w rozmowie z “Na Żywo” zdradziła także, że nowe rozwiązania medyczne są dla jej córki, która od 23 lat przebywa w śpiączce, światełkiem w tunelu. Aktorka ogromnie liczy na to, że pomogą Oli Janczarskiej w powrocie do zdrowia.

- Ola trwa i czeka, a ja wciąż obserwuję, co dzieje się na świecie. Do niektórych rozwiązań podchodzę sceptycznie, ale staram się być na bieżąco ze wszystkimi możliwościami, jak się pojawiają. Dla naszego zespołu genetyka i komórka macierzysta są światełkiem w tunelu - wyjawiła aktorka. Wspomniała również o tym, że działania na rzecz fundacji, kariery aktorskiej i dbanie o rodzinę, bywa trudne do pogodzenia.

- Bywa, że jestem zaangażowana w wiele projektów, dwa lata temu było ich siedem, i wtedy faktycznie nie jest to takie proste. […] Staram się to jakoś połączyć z działaniami fundacji. Czasami przy okazji odwiedzin jakiegoś miasta z recitalem odbywam też spotkania medyczne. Bardzo mi zależy na tym, aby maksymalnie wykorzystać swój czas - powiedziała Ewa Błaszczyk.