Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Ewa Błaszczyk przekazała świetne nowiny o córce w śpiączce. Długo na to czekała
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 02.06.2023 10:39

Ewa Błaszczyk przekazała świetne nowiny o córce w śpiączce. Długo na to czekała

Ewa Błaszczyk
KAPIF

Córka Ewy Błaszczyk od ponad 20 lat przebywa w śpiączce. Aktorka postanowiła opowiedzieć o postępach w leczeniu Oli Janczarskiej. Wyznała, że u córki nastąpił progres, dający ogromną nadzieję na przyszłość. Ewa Błaszczyk cieszy się z sukcesu lekarzy z Kliniki Budzik, którzy zawzięcie walczą o każdego z pacjentów.

Ewa Błaszczyk i jej rodzinna tragedia

Córka Ewy Błaszczyk od 23 lat przebywa w śpiączce. Ola Janczarska, jako kilkulatka, zakrztusiła się tabletką, co przyczyniło się do niedotlenienia mózgu. Aktorka, która zmaga się z walką o sprawność i wybudzenie się córki, postanowiła swoją tragedię przełożyć na coś dobrego dla innych. Założyła Fundację “Akogo?”, a także Klinikę Neurorehabilitacyjną “Budzik”. Ewa Błaszczyk przyznaje otwarcie, że nie liczy na cud, jednak wierzy, że powoli, małymi kroczkami, uda się jej polepszyć stan jej córki.

Katarzyna Dowbor wyremontuje kolejny dom. Zaskakujące informacje

Ewa Błaszczyk o stanie zdrowia córki

W 2016 roku polscy lekarze pod nadzorem japońskich ekspertów przeprowadzili u córki Ewy Błaszczyk zabieg wszczepienia stymulatora mózgu. Po operacji u Oli poprawiło się ukrwienie mózgowia. Pojawiła się również reakcja na bodźce. 

- Ola reaguje, ma przytomniejsze spojrzenie, wydaje mi się, że uważniej słucha - mówiła szczęśliwa Ewa Błaszczyk w wywiadach, które miały miejsce po operacji jej córki. Podkreślała jednak, że żaden przełom nie nastąpił, a przed dziewczyną nadal jest długa droga do powrotu do sprawności. Aktorka zdradziła również, że u córki powróciły czynności w niektórych obszarach mózgowia.

- Tutaj jest jednak bardzo duża odległość czasowa od urazu, mimo to w czynnościowym rezonansie magnetycznym widać, że na przykład odzywają się płaty czołowe, a więc coś się poprawia, nie psuje - wyznała Ewa Błaszczyk.

Córka Ewy Błaszczyk jest codziennie rehabilitowana

Ewa Błaszczyk niewiele mówi o progresie, który nastąpił u jej córki. Zdaje sobie sprawę z tego, że na ogłoszenie przełomu jest jeszcze za wcześnie, jednak robi, co tylko może, by utrzymać ten stan. Nad dziewczyną czuwają wspaniali specjaliści pracujący w Klinice Budzik dla dorosłych. Ola Janczarska jest codziennie rehabilitowana, co pomaga w utrzymaniu dotychczasowych wyników leczenia. Ewa Błaszczyk uważa, że w przypadku takich pacjentów, jak jej córka, najważniejszy jest czas. 

- To jest walka z czasem, bo staramy się ją utrzymać w jak najlepszej formie, stymulujemy wszystkie bodźce. To jest też ciężka praca sztabu ludzi od rana do nocy - wyznała aktorka.