Rozrywka.Goniec.pl

Marek Bazak; Tricolors/East News

Cezary Pazura padł ofiarą zuchwałego oszustwa. Aktor zwrócił się do PKN Orlen

24 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Cezary Pazura powiadomił w mediach społecznościowych, że padł ofiarą oszustwa. Ktoś bezprawnie wykorzystał wizerunek artysty do promocji rzekomych inwestycji w PKN Orlen. Sama spółka stanowczo odcina się od fałszywych reklam, które pojawiają się w internecie.

Aktor musiał być z pewnością w szoku, gdy zobaczył, że jego twarz pojawiła się na bannerach z logiem PKN Orlen bez jego zgody. Okazuje się, że o sprawie nie wiedziała również sama spółka.

Cezary Pazura ofiarą oszustwa

Cezary Pazura zamieścił na swoim InstaStory ostrzeżenie przed oszustami, których działalności padł ofiarą. Aktor opublikował screen przedstawiający ogłoszenie pochodzące ze strony na Facebooku pod nazwą "Najlepsze Inwestycje".

W treści ogłoszenia zachęca się do inwestowania w PKN Orlen. Z informacji dowiedzieć możemy się, że za powierzone 900 zł co miesiąc otrzymywać będzie można nawet 50 tys. zł. Zamieszczono również link do rejestracji.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Na dołączonej grafice widzimy uśmiechniętego Cezarego Pazurę w bluzie z godłem Polski na piersi. W tle znajduje się jedna ze stacji paliw Orlen z wyraźnym logiem spółki. Treść komunikatu napisana została w pierwszej osobie sugerując, że to właśnie sam aktor zachęca do inwestycji.

- Moi drodzy! To oszuści! Nie dajcie się nabrać!! Wykorzystują wizerunek bezprawnie! Co na to PKN Orlen??? - napisał pod zamieszczonym screenem Cezary Pazura.

instagram.com/czarekpazura
instagram.com/czarekpazura

Orlen odpowiada

Choć aktor oznaczył w swoim poście oficjalny profil PKN Orlen, spółka nie zamieściła odpowiedzi. Postanowiliśmy zwrócić się więc do biura prasowego koncernu z prośbą o komentarz do zaistniałej sytuacji.

Przedsiębiorstwo stanowczo odcięło się od jakiegokolwiek związku ze stroną "Najlepsze inwestycje" i podkreśliło, że spółka nie prowadzi obecnie żadnej kampanii tego rodzaju. Zaznaczono też, że fałszywa reklama obecna w internecie nie jest pierwszym takim oszustwem.

- Autorzy mailingów i publikacji online podszywają się m.in. pod program dla akcjonariuszy indywidualnych PKN ORLEN – „ORLEN w Portfelu”. Wykorzystują, również wizerunek Koncernu zachęcając do inwestowania w kryptowaluty lub proponując fałszywe inwestycje w handel ropą i gazem - napisano w odpowiedzi na list skierowany przez Goniec.pl

Biuro prasowe PKN Orlen zaapelowało o zachowanie ostrożności i zgłaszanie podejrzanych reklam na adres mailowy [email protected] Zapewniło również, że spółka podjęła już czynności w celu wyeliminowania serwisów podszywających się pod PKN Orlen.

- PKN ORLEN podejmuje na bieżąco odpowiednie kroki prawne, aby możliwie najszybciej zablokować i usunąć z sieci serwisy, domeny i fanpage w mediach społecznościowych, z których pochodzą oferty. Działają one na szkodę PKN ORLEN, bezprawnie wykorzystują wizerunek Koncernu, Prezesa Zarządu Pana Daniela Obajtka oraz Przewodniczącego Rady Nadzorczej Pana Wojciecha Jasińskiego, jak również i innych pracowników Koncernu - czytamy w odpowiedzi na nasze pismo.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Dziś wieczorem Polsat wyemituje światowy hit "Avengers: Koniec gry"

  • Znaki zodiaku najlepsze w łóżku. Czy jesteś na liście?

  • Zwycięzca "Top Model" znęca się nad psem? W akcji Inspektorat Ochrony Zwierząt

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Rafał Szatan trafił do szpitala. Pokazał zdjęcie, smutny widok
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Tomasz Komenda ponownie stanął przed sądem. Matka jego dziecka wyjawiła przykrą prawdę
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Robert Kudelski z "Na Wspólnej" dodał zdjęcie z opatrunkiem na oku. Fani są zaniepokojeni
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Maryla Rodowicz dodała urocze zdjęcie z dzieciństwa. Reakcja fanów mogła być tylko jedna
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Katarzyna Cichopek pokazała się bez makijażu i w samym ręczniku. Fani oniemieli z zachwytu
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Iwona Pavlović zapozowała do zdjęcia z ukochaną mamą. Opublikowała wzruszające słowa
Czytaj więcej >
Paweł Sekmistrz

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]