Rozrywka.Goniec.pl > Edward Gierek

Edward Gierek

Edward Gierek miał piękną willę w niedostępnym miejscu. Teraz każdy z nas może zamieszkać
07.11.2022 19:13 Edward Gierek miał piękną willę. Teraz może zamieszkać w niej każdy

Edward Gierek, czyli pierwszy sekretarz Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, był właścicielem pięknej willi w miejscowości Zwardoń, niedaleko Beskidu Żywieckiego. W urokliwym drewnianym domku obecnie może zamieszkać każdy, gdyż budynek jest do wynajęcia. Wczasy w gierkowskiej rezydencji nie są jednak tanie.

Edward Gierek
31.10.2022 13:46 Grób Edwarda Gierka tonie w kwiatach i zniczach. Do sieci trafiło poruszające zdjęcie z cmentarza

Edward Gierek jest wciąż obecny w pamięci swoich zagorzałych zwolenników. W dosadny sposób świadczy o tym staranna opieka, jaką otaczany jest jego grób. Na zdjęciu zamieszczonym w sieci zauważyć można wiele kwiatów i zniczy, które znajdują się na pomniku I sekretarza KC PZPR.

Małgorzata Kożuchowska
20.01.2022 10:16 Małgorzata Kożuchowska odpowiada na krytykę jej udziału w filmie o Gierku. Wytłumaczyła się fance

Aktorka opublikowała pełen emocji wpis o dzieciństwie spędzonym w okresie PRL-u. Jedna z fanek artystki przyznała jednak, że nigdy nie zamierza obejrzeć "Gierka". Małgorzata Kożuchowska wystąpiła w filmie będącym biografią Edwarda Gierka. Aktorka wcieliła się w rolę jego żony. Nie wszystkim spodobał się jednak udział gwiazdy w filmie o I sekretarzu KC PZPR.

edward gierek
07.01.2022 19:21 109. rocznica urodzin Edwarda Gierka. Tłumy przy jego grobie w Sosnowcu

109. rocznica urodzin Edwarda Gierka. Na jego grobie w Sosnowcu pojawiły się tłumy osób, które dziękowały dawnemu pierwszemu sekretarzowi PZPR za działania na rzecz ich regionu i Polski. Wielu z mieszkańców Zagłębia bardzo chciałoby wrócić do jego czasów.- Gierek stworzył inną epokę, pokazał że można żyć inaczej. Za jego czasów kraj zaczął się rozwijać, budowano mieszkania, a przede wszystkim była praca. To nie był łatwy czas dla Polski, bo nie byliśmy w pełni suwerenami, ale żyło się lepiej. Ludzie byli też dla siebie milsi, atmosfera w Polsce była dobra. Nie znałem go osobiście, ale pracowałem przy budowie Huty Katowice - mówił w rozmowie z "Faktem" pan Marek Piotrowski, prezes Stowarzyszenia "Dąbrowskie Forum Inicjatyw", który co roku zapala świeczkę z okazji urodzin i w rocznicę śmierci Edwarda Gierka.