Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Serial "Czterej pancerni i pies" fatalnie odbił się na życiu Poli Raksy. "Kolejni narzeczeni odchodzili"
Irmina Jach
Irmina Jach 09.04.2022 17:27

Serial "Czterej pancerni i pies" fatalnie odbił się na życiu Poli Raksy. "Kolejni narzeczeni odchodzili"

Pola Raksa
Screen z serialu "Czterej pancerni i pies" prod. Zespół Realizatorów Filmowych "Syrena"

Pola Raksa była jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd czasów PRL. Fani cenili nie tylko jej wyjątkowy talent, ale także oszałamiającą urodę. Rola w serialu "Czterej pancerni i pies" przyniosła aktorce ogromną sławę. Po latach okazało się jednak, że angaż miał fatalny wpływ na jej życie osobiste.

Choć Pola Raksa występowała w filmach Andrzeja Wajdy, Stanisława Barei i Jerzego Hasa, dla milionów widzów na zawsze pozostała piękną Marusią z "Czterech pancernych". Aktorka nigdy nie ukrywała, że sława miała nie tylko zalety, ale także wady.

Pola Raksa ciężko przeżyła występ w "Czterech pancernych". Przez lata nie mogła znaleźć miłości

Propozycja występu w "Czterech pancernych" pojawiła się w momencie, kiedy Pola Raksa była najbardziej aktywna zawodowo. Gwiazda kręciła wówczas kilka filmów rocznie, występując jednocześnie w teatrze i telewizji. Już wtedy brakowało jej czasu na życie prywatne. Przez ponad sześć lat nie wzięła urlopu.

Na planie serialu Pola Raksa spotkała się z Januszem Gajosem, Włodzimierzem Pressem, Franciszkiem Pieczką, Romanem Wilhelmim i Małgorzatą Niemirską. Cała ekipa była wówczas bardzo młoda i w większości niedoświadczona scenicznie.

W momencie rozpoczęcia zdjęć nikt nie miał pojęcia, że "Czterej pancerni" zdominują całe życie serialowych przyjaciół. Pola Raksa otwarcie skarżyła się, że przez telewizyjny romans z Januszem Gajosem nie mogła znaleźć życiowego partnera.

- Kolejni narzeczeni odchodzili w siną dal, bo nie mogli znieść tego ciągłego szarpania mnie za rękaw i pytania widzów: "A co z Jankiem?" - zwierzała się gwiazda w jednym z wywiadów.

Historie miłosne bez happy endu. Najpiękniejsza kobieta PRL była skazana na samotność?

W 1964 roku Pola Raksa poślubiła Andrzeja Kostenkę. Trzy lata później para doczekała się syna. Początkowo małżonkowie nie mogli się sobą nacieszyć. Byli nierozłączni - dzielili ze sobą zarówno chwile wolności, jak i pracę zawodową.

Na ich związek szybko padł jednak cień - reżyser był chorobliwie zazdrosny o piękną ukochaną. Mężczyzna miał kontrolować jej wybory zawodowe i nie dopuszczać, by nawiązała bliższe relacje z filmowymi partnerami. Wkrótce małżonkowie się rozstali.

Powodem zakończenia związku miała być zdrada Andrzeja Kostenki. Reżyser miał uwieść pokojówkę alpejskiego kurortu Cortina d'Ampezzo. Pola Raksa nigdy nie wybaczyła ukochanemu. Nigdy później nie zdecydowała się na sformalizowanie związku.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Książka "Poli Raksy twarz" Krzysztofa Tomasika

Tagi: