Rozrywka.Goniec.pl

Nie żyje Maggie Peterson. Miała 81 lat

17 Maja 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

Nie żyje Maggie Peterson, znana amerykańska aktorka i piosenkarka, która największą sławę zdobyła dzięki roli w serialu "The Andy Griffith Show". O śmierci artystki poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych jej bliscy.

- Z wielkim smutkiem donosimy, że nasza kochana ciocia Maggie zmarła wczoraj po południu. Odeszła spokojnie we śnie w otoczeniu rodziny. Zdrowie Maggie uległo pogorszeniu po śmierci jej męża - czytamy we wpisie.

Nie żyje Maggie Peterson. Gwiazda zmarła w wieku 81 lat

Z informacji opublikowanej na Facebooku wynika, że Maggie Peterson zmarła w niedzielę 15 maja. Członkowie rodziny dodali, że pogrzeb aktorki i piosenkarki odbędzie się w najbliższych tygodniach i będzie miał charakter prywatny.

- Maggie chciała, aby ta społeczność wiedziała, ile znaczyliście dla niej przez ostatnie trzy lata. Pomimo życia w Las Vegas z dala od rodziny, wasza miłość i oddanie pomogły jej przezwyciężyć samotność. Wielokrotnie wspominała nam, że nie mogła uwierzyć, jak wszyscy byliście hojni - dodano, nawiązując do zbiórki na rzecz leczenia aktorki.

Rodzina zdecydowała się podziękować darczyńcom za okazane serce oraz za to, że przyczynili się do poprawy jakości życia idolki w ostatnich miesiącach. Ze wpisu wywnioskować można, że 81-letnia artystka nie cieszyła się dobrym zdrowiem.

Kim była Maggie Peterson?

Maggie Peterson przyszła na świat 10 stycznia 1941 roku w miejscowości Greeley w amerykańskim Kolorado. Karierę w show-biznesie rozpoczynała jako piosenkarka - wraz z braćmi założyła zespół Ja-Da Quartet.

Wkrótce piękna dziewczyna została zauważona przez reżysera Boba Sweeny'ego i producenta Aarona Rubena. Zadebiutowała rolą w serialu "The Andy Griffith Show", który do samego końca pozostał najjaśniejszym punktem jej kariery zawodowej.

Można było zobaczyć ją także w produkcjach "The Bill Dana Show" i "The Danny Thomas Show". Występowała również w filmach: "Angel in My Pocket", "The Queen and I", "The Over-the-Hill Gang", "Love, American Style", "Green Acres", "The Odd Couple", "Pałac gier", "Return to Mayberry" i "Disneyland".

Po zakończeniu kariery aktorskiej pracowała między innymi na planie "Podaj dalej" jako jedna z osób odpowiedzialnych za lokację zdjęć. Prywatnie była żoną muzyka jazzowego Gusa Mancuso, który zmarł kilka lat temu.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Niepokojące doniesienia o Janie Nowickim. Aktor traci pamięć, wyznał całą prawdę

  • Piotr Żyła ma ukryty talent. Skoczek chwycił za gitarę i wystąpił na weselu

  • Matura WOS 2022 odpowiedzi. Rozwiązania zadań maturalnych z WOS

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot czują się niewinni. Inaczej sądzi prokuratura
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Niechlubne fakty z życia Kory Jackowskiej. Przez zdradę jej ukochany chciał popełnić rozszerzone samobójstwo
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Grał "Znachora". Jak potoczyło się życie Jerzego Bińczyckiego? Aktor długo szukał szczęścia
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Kilka lat temu Jacek Borkowski stracił żonę, teraz zdobył się na gorzkie wyznanie. "Siedzę sam"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Celine Dion jest nieuleczalnie chora. Musiała podjąć trudną decyzję, fani są załamani
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Niepokojące sceny na lotnisku, gwiazda disco polo nagle zasłabła. Muzycy ruszyli na pomoc
Czytaj więcej >
Irmina Jach

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]