Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Natalia Szroeder zaśpiewała dla Lecha Wałęsy. Były prezydent skomentował jej wygląd. Nie było miło
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 29.09.2023 21:51

Natalia Szroeder zaśpiewała dla Lecha Wałęsy. Były prezydent skomentował jej wygląd. Nie było miło

Lech Wałęsa i Natalia Szroeder
KAPIF

W piątek 29 września swoje 80. urodziny obchodził Lech Wałęsa, przywódca NSZZ "Solidarność", zdobywca Pokojowej Nagrody Nobla i były prezydent Polski. "LW 80 - minęło i jeszcze jest" - napisał rano w mediach społecznościowych jubilat. W piątek i sobotę w Gdańsku organizowane będą obchody z okazji okrągłych urodzin Wałęsy, a także 40. rocznicy otrzymania Nobla.

Lech Wałęsa podczas imprezy z okazji swoich urodzin gościł wiele znakomitości

Na uroczystości z okazji 80. urodzin Lecha Wałęsy pojawiło się wielu znanych gości, w tym m.in. Monika Olejnik czy Henryka Krzywonos. Wydarzenie uświetniły występy artystów, którzy postanowili w tym wyjątkowym dniu świętować z byłym prezydentem i wykonać dla niego swoje utwory. Lech Wałęsa zachował się, cóż... w stylu Lecha Wałęsy.

W piątek 29 września odbył się benefis byłego prezydenta w Gdańsku, który poprowadził Maciej Stuhr. Na scenie pojawiła się także Natalia Szroeder, która zaśpiewała piosenkę "Nie spoczniemy" zespołu Czerwonych Gitar. Po występie były prezydent w dość niewybredny sposób skomentował wygląd artystki.

- Ja pani bardzo dziękuję i zgłaszam do pani praktyczną prośbę, by pani już nie schodziła z wagi, bo pani będzie miała problem pocałować na wodę pod prysznicem - powiedział były prezydent, a artystka zakłopotana szybko odpowiedziała, że "to wielki zaszczyt być tutaj".

Robert Biedroń pokazał zdjęcia ze swojego ślubu. Udało mu się w Polsce poślubić partnera?

Natalia Szroeder była zakłopotana słowami Lecha Wałęsy

Maciej Stuhr, który tego dnia był prowadzącym, postanowił ratować sytuację, zwracając się do prezydenta i lekko zwracając mu uwagę, że artystka wygląda wyjątkowo atrakcyjnie.

- Panie prezydencie jest wielkim honorem być tutaj z panem, ale jest też bardzo miło mieć garderobę koło Natalii - zażartował syn Jerzego Stuhra, ale jego żart również nie spotkał się z wielkim uznaniem ze strony publiczności.

- Panie Maćku, można zgłosić panu reklamację? Jestem zdruzgotany tym, że prezydent tak zareagował na ten recital - dodał Jan Krzysztof Bielecki, który był wyraźnie zniesmaczony żartem byłego prezydenta.

W Gdańsku przez dwa dni świętowane będą 80. urodziny Lecha Wałęsy

W dalszej części wypowiedzi Jan Krzysztof Bielecki przywołał historię sprzed kilku lat o wspólnym bankiecie, ale szybko oddano głos kolejnemu z zaproszonych gości.

Dalsza część obchodów Lecha Wałęsy nastąpi w sobotę. W południe w tym samym miejscu odbędzie się debata o prawie człowieka do pokoju i bezpiecznej przyszłości, w której oprócz Lecha Wałęsy weźmie m.in. Ołeksandra Matwijczuk z Centrum Wolności Obywatelskich, laureatka Pokojowej Nagrody Nobla oraz Pietro Bartolo, lekarz niosący pomoc uchodźcom na wyspie Lampedusa.