Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Zrozpaczone wnuczki Elżbiety II żegnają królową, padły poruszające słowa. „Babuniu, bardzo za Tobą tęsknimy”
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 18.09.2022 09:13

Zrozpaczone wnuczki Elżbiety II żegnają królową, padły poruszające słowa. „Babuniu, bardzo za Tobą tęsknimy”

księżniczka beatrice eugenie elzbieta II
Rex Features/East News/Tim Rooke/Shutterstock

Elżbieta II ma czworo dzieci i ośmioro wnucząt. To dwójka synów Karola III – William i Harry, kolejna dwójka księżniczki Anny – Peter i Zara, dwójka od księcia Edwarda – Luise i James oraz dwie córki księcia Andrzeja – księżniczka Beatrycze i Eugenia. To właśnie one poszły śladem innych członków rodziny królewskiej i opublikowały w sieci pożegnalne oświadczenie. Elżbietę II nazwały „babunią” i opowiedziały, jak wiele ich łączyło.

Arystokratki z Yorku z trudem opanowały rozpacz

Księżniczki Beatrycze i Eugenia były bardzo przywiązane do królowej, a jej śmierć wywołała u nich wiele emocji. Przeżywają ją cały czas, co mogliśmy zobaczyć na prywatnym nabożeństwie jeszcze, gdy ciało królowej znajdowało się w Balmoral.

Córki księcia Andrzeja miały trudność z opanowaniem emocji, zrozpaczone pochylały się nad trumną Elżbiety II i złożonymi wokół wieńcami. Pracujący na miejscu fotografowie uchwycili nawet Eugenię, jak ocierała z policzka łzy, a asystował jej zatroskany ojciec.

Arystokratki postanowiły, wzorem innych przedstawicieli rodu Windsorów, skierować wobec zmarłej monarchini pożegnalny list, który opublikowały na Instagramie. Różni się on nieco od pozostałych już znanych w mediach - jest o wiele bardziej emocjonalny i osobisty. Kobiety nie omieszkały wspomnieć o nowym królu Karolu III – ich dziadku.

„Babuniu, strasznie za Tobą tęsknimy”

Wnuczki Jej Królewskiej Mości udostępniły fotos z prywatnego albumu. Na rodzinnym zdjęciu mają po kilka lat, a czas spędzają przy babci. Ta pozuje uśmiechnięta, trzymając psa. Ten kadr miał pokazać, że córki księcia Andrzeja i Elżbietę II łączyła bliska więź. Nie da się ukryć. Księżniczki Yorku zwróciły się bezpośrednio do zmarłej:

Najdroższa babuniu, nie miałyśmy okazji powiedzieć zbyt wiele od czasu, gdy nas opuściłaś. Były łzy i śmiech, cisza i rozmowy, uściski i samotność, a przede wszystkim ogromny smutek po stracie naszej ukochanej królowej i ukochanej babuni. Podobnie jak wielu innych ludzi, myślałyśmy, że będziesz z nami zawsze. Strasznie za tobą tęsknimy – czytamy.

Syn Elżbiety II z pewnością był dumny, gdy zobaczył, w jaki sposób jego córki żegnają babcię. Eugenia i Beatrycze kontynuowały i podziękowały za wiele chwil spędzonych w towarzystwie królowej. Panowała na nich rodzinna atmosfera, dzięki temu mogły w swobodny sposób przebywać w otoczeniu władczyni Zjednoczonego Królestwa - nawet w czasie prozaiczne czynności dnia codziennego (w rodzinie królewskiej do takich pewnie należy jazda konno i gra w krykieta).

– Wszystko, co chcemy ci powiedzieć, to — dziękujemy. Dziękujemy za to, że doprowadzałaś nas do śmiechu, za zbieranie wrzosów i malin, za maszerujących żołnierzy, za nasze herbaty, za pocieszenie, za radość. Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak wielki wpływ miałaś na naszą rodzinę i na wielu ludzi na całym świecie – zaznaczyły wnuczki królowej z Yorku, a w końcowym akapicie swojego oświadczenia wspomniały również swego dziadka, który, po śmierci swej matki, zasiadł na brytyjskim tronie. Jemu również oddały cześć.

– Wiemy, że nasz drogi Karol, król, będzie kontynuował twoje dziedzictwo i brał z Ciebie przykład, oddając swoje życie służbie. Boże, chroń króla – zakończyły.

Podobne – choć na pewno bardziej powściągliwe – oświadczenia wydali już m.in. książę Harry - tutaj, następca tronu, książę William - tutaj, córka Elżbiety II, księżniczka Anna – tutaj oraz książę Edward – tutaj.

Artykuły polecane przez Goniec.pl;

Źródło: Plotek, Goniec