Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Jacek Kurski zapowiedział nowy program. TVP szykuje połączenie "Tańca z gwiazdami" z "Sanatorium miłości"
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 26.08.2022 08:50

Jacek Kurski zapowiedział nowy program. TVP szykuje połączenie "Tańca z gwiazdami" z "Sanatorium miłości"

Jacek Kurski zapowiedział nowy program. TVP szykuje "Taniec z gwiazdami" dla seniorów
TRICOLORS/East News

Jacek Kurski od dawna stara się przy każdej możliwej okazji zachwalać działalność Telewizji Polskiej. Udowodnił to w ostatnich dniach, przypisując zasługi za sukces Sary James w amerykańskim "Mam Talent!" prowadzonej przez siebie stacji.

Prezes TVP oznajmił ostatnio, że TVP zrealizuje polską wersję formatu "Shall We Dance?", w którym to seniorzy będą uczyli się tańca pod okiem zawodowych tancerzy. Otrzymamy tym samym drugie "You Can Dance" z nieznacznie mniej znanymi uczestnikami, w znacznie starszym wieku.

Jacek Kurski zapowiada nowy program TVP. Format przybył aż z dalekich Filipin

Sam Jacek Kurski określił program połączeniem "Tańca z gwiazdami" z "Sanatorium miłości". Kiedy możemy spodziewać się premiery nowego show? Pierwszy odcinek ma trafić na antenę w 2023 r. "Shall We Dance?" to format pochodzący aż z Filipin, prowadzony przez lokalną gwiazdę Lucy Torres-Gomez. Program emitowany był od 6 listopada 2005 roku do 28 marca 2010 roku - trochę czasu zajęło mu dotarcie do Polski...

Informację o realizacji nowego tanecznego show przekazały Wirtualne Media, które przy okazji przybliżyły zasady nowego programu.

W programie "Shall We Dance?" seniorzy uczą się tańca pod okiem zawodowych tancerzy, a ich występy i postępy oceniają jurorzy. Nie zdradzono jeszcze, kto zasiądzie w jury, ale potwierdzono, że producentem będzie firma Rochstar, odpowiedzialna m.in. za format "The Voice of Poland".

Jacek Kurski wyjaśnił, dlaczego format nie trafił do jesiennej ramówki

Co zaskakujące, program "Shall We Dance?" zadebiutowałby jeszcze w tym roku, gdyby nie... mundial. Jacek Kurski, cytowany przez Wirtualne Media, wyjaśnił, że powodem opóźnienia emisji nowego programu jest transmisja mistrzostw świata w piłce nożnej w Dubaju, które zostały przesunięte na jesień, ze względu na wysokie temperatury.

Jacek Kurski nie jest jedyną osobą, która jest zachwycona najnowszym formatem Telewizji Polskiej. Już przeszło dwa lata temu pomysł zachwalała Marta Manowska, odpowiedzialna w TVP za programy "Rolnik szuka żony" i "Sanatorium miłości". Pytana przez Plejadę o kolejny show dla osób starszych, stwierdziła:

- Dobrze, żeby ta linia była kontynuowana, bo trochę jesteśmy pionierami i bardzo się cieszę. Wszystkie dobre wiadomości, które nas spotykają, to właśnie o tym, że jest w końcu miejsce dla ludzi, którzy mają taką wiedzę, doświadczenie i są tak naturalni - skomentowała wówczas Marta Manowska.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

źródło: Wirtualne Media, Plejada.pl