Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Grammy 2023. Wiemy, kto zdobył statuetki najważniejszej gali nagród branży muzycznej
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 06.02.2023 11:59

Grammy 2023. Wiemy, kto zdobył statuetki najważniejszej gali nagród branży muzycznej

grammy 2023
Fot. VALERIE MACON/AFP/East News

Grammy 2023 to jedne z najważniejszych nagród w branzy muzycznej. Wielu artystów marzy o zdobyciu statuetki, jednak tylko najlepsi mają okazję dzierżyć w dłoni "złoty gramofon". Jacy piosenkarze zatriumfowali w tym roku? Czyj jest teledysk roku, a kto został uznany za wschodzącą gwiazdę światowej sceny? Oto nominowani i zwycięzcy.

Grammy 2023. Najważniejsze wyniki i nominacje

Rozdanie nagród Grammy 2023 odbyło się w nocy z 5. na 6. lutego. Widowisko jak co roku zgromadziło przed telewizorami rzesze widzów - zwłaszcza, że w kilku kategoriach nominowane zostały prawdziwe tuzy muzyki. Beyonce, która będzie w tym roku w Polsce, została wytypowana aż w dziewięciu. Adele i Kendrick Lamar również mogli w myślach przeliczać, ile nagród zgarną. Czy ostateczne wyniki okazały się dla nich łaskawe?

Najlepszym albumem roku został "Harry's House" autorstwa Harry'ego Stylesa, który zostawił w tyle m.in. wspomnianą Beyonce ("Renaissance") i Coldplay ("Music of the Spheres"). Najlepszym nowym artystą została uznana Samara Joy, a nominowani byli także m.in. zwycięzcy Eurowizji, zespól Maneskin oraz Omar Apollo, Anitta, Muni Long i Wet Leg.

Do jednej z najważniejszych nagród, czyli piosenki roku, wytypowani zostali poniżsi wykonawcy, z których wyłoniona została Bonnie Raiit za utwór "Just Like That".

  • Adele - "Easy on Me"
  • Beyoncé - "Break My Soul"
  • Bonnie Raitt - "Just Like That"
  • DJ Khaled Featuring Rick Ross, Lil Wayne, Jay-Z, John Legend & Fridayy - "God Did"
  • Gayle - "ABCDEFU"
  • Harry Styles - "As It Was"
  • Kendrick Lamar - "The Heart Part 5"
  • Lizzo - "About Damn Time"
  • Steve Lacy - "Bad Habit"
  • Taylor Swift - “All Too Well (10 Minute Version) (The Short Film)”

Raper Kendrick Lamar zatriumfował w dwóch kategoriach - za najlepszy album rapowy i za najlepsze wykonanie piosenki rapowej, zaś teledyskiem roku została produkcja spod skrzydeł Taylor Swift pt. "All Too Well: The Short Film".

 

Beyonce, która miała chrapkę na dziewięć statuetek, finalnie musiała zadowolić się trzema- za spektakularne nagranie "Break my soul", za najlepsze tradycyjne wykonanie piosenki R&B i za najlepszy album dance lub elektroniczny. Podobnie słynna serdeczna koleżanka Kingi Rusin, Adele. Z pięciu nominacji, najlepsza okazała się tylko w jednej - za najlepsze solowe wykonanie piosenki z gatunku pop.

W klasyfikacji nie znalazł się żaden polski artysta. Jak sądzicie, czy któraś gwiazda znad Wisły zasłużyła choćby na skromną nominację?

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Jan A.P. Kaczmarek, zdobywca Oscara, jest nieuleczalnie chory. Jego córka błaga o pomoc

Upadek na śliskim chodniku w TVP Info hitem sieci. "Oscarowa rola" - kpią dziennikarze i internauci

Nie żyje Peter Bogdanovich, reżyser oscarowych hitów

 

 .

 .

Tagi: