Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Fatalna wiadomość o Kamilu Stochu. "Sytuacja znacząco się pogorszyła", po wizycie u lekarza napłynęły wieści
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 03.10.2023 17:55

Fatalna wiadomość o Kamilu Stochu. "Sytuacja znacząco się pogorszyła", po wizycie u lekarza napłynęły wieści

Kamil Stoch
Instagram: @kamilstochofficial

W najbliższy weekend na skoczni w Klingenthal odbędą się ostatnie zawody Letniego Grand Prix i dla wielu fanów skoków narciarskich możemy mieć nie najlepsze wieści. Najnowsze informacje przekazane przez trenera reprezentacji Polski Thomasa Thurnbichlera nie napawają optymizmem.

Stan zdrowia Kamila Stocha wykluczy go z zawodów? Fatalne wieści dla kibiców

Kamil Stoch bez wątpienia należy do najjaśniejszych punktów w drużynie narodowej, ale zgodnie z najnowszymi doniesieniami może zabraknąć go w składzie na nadchodzące zawody. Popularny sportowiec już wcześniej odpuścił rywalizację w Hinzenbach ze względu na problemy zdrowotne i wiele wskazuje na to, że mogły się one okazać poważniejsze, niż sądzono na początku.

W dwóch konkursach indywidualnych w Letnim Grand Prix w Hinzenbach w ubiegły weekend wystąpiło pięciu Polaków, a najlepszą formę spośród nich zaprezentował Dawid Kubacki, który w sobotę zajął 13. miejsce, a w niedzielę okazał się najlepszy podczas kwalifikacji, ostatecznie zajmując siódme miejsce w klasyfikacji. Mimo obiecujących występów Polaków wielu kibiców wciąż czuło pewien niedosyt w związku z nieobecnością Kamila Stocha... i wiele wskazuje na to, że jego niedyspozycja potrwa dłużej, niż planowano.

Niebywałe wieści o żonie Kamila Stocha. Trudno uwierzyć, co zrobiła

Trener polskiej reprezentacji w skokach narciarskich przekazał smutne wieści

Kamil Stoch odpuścił sobie zmagania w Hinzenbach ze względu na stan zdrowia, ale wszyscy liczyli, że na następnych zawodach powróci i zaprezentuje się w znakomitej formie. Niestety, trzykrotny mistrz olimpijski najprawdopodobniej będzie musiał zrobić sobie trochę dłuższą przerwę od skoków.

Thomas Thurnbichler w rozmowie z portalem skijumping.pl przekazał, że problemy zdrowotne Kamila Stocha okazały się poważniejsze, niż wszyscy początkowo zakładali.

- Wszystko zaczęło się w poniedziałek, kiedy pojawił się katar. Myśleliśmy, że to drobnostka, jakieś przeziębienie. W środę poczuł się lepiej, więc lekko potrenował fizycznie. W czwartek sytuacja znacząco się pogorszyła. Pojechał do lekarza i aktualnie przyjmuje antybiotyki. Będę się kontaktował z Kamilem i podejmiemy najlepszą decyzję w jego kontekście - poinformował trener biało-czerwonych.

Kamil Stoch nie pojawi się podczas nadchodzących zawodów? Fatalne wieści dla kibiców

Najnowsze doniesienia nie napawają fanów skoków narciarskich optymizmem. Problemy zdrowotne Kamila Stocha stawiają pod znakiem zapytania jego występ w ostatnich zawodach Letniego Grand Prix, które odbędą się w najbliższy weekend na skoczni w Klingenthal.

Jak przekazał Thomas Thurnbichler, jeżeli stan zdrowia 36-latka nie pozwoli na występ w finałach cyklu, trener najpewniej zdecyduje się wystawić do zawodów skoczków, którzy rywalizowali w Hinzenbach. To z kolei oznaczałoby, że Polskę reprezentować będą Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Kacper Juroszek.

Wszyscy kibice bez wątpienia mają nadzieję, że stan zdrowia Kamila Stocha szybko ulegnie poprawie i polski skoczek będzie w stanie zaprezentować się podczas nadchodzących zawodów.

Źródło: skijumping.pl

Tagi: Kamil Stoch