Rozrywka.Goniec.pl

Kapif.pl

Ewa Wachowicz wypowiedziała się na temat cen u Magdy Gessler. Jej odpowiedź może wielu zaskoczyć

3 Lutego 2023

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Ewa Wachowicz, choć zasłynęła jako zdobywczyni tytułu miss, w świadomości Polaków od lat funkcjonuje jako utalentowana szefowa kuchni. Mimo osiągniętego sukcesu gwiazda podobnie jak większość z nas mierzy się z inflacją i rosnącymi kosztami życia.

Ewa Wachowicz wypowiedziała się na temat cen w restauracjach

W najnowszym wywiadzie, który udzieliła portalowi Pomponik.pl, była miss zdradziła, że w swojej restauracji stara się o to, aby ceny nie zwalały klientów z nóg. Przy okazji odniosła się do cen u koleżanki po fachu, Magdy Gessler.

Ewa Wachowicz , która od lat związana jest ze stacją Polsat , gdzie regularnie imponuje swoją wiedzą na temat tajemnic sztuki kulinarnej. Gwiazda programów "Ewa gotuje" i "Masterchef" była obecna na wiosennej ramówce i miała okazję z dziennikarzami porozmawiać, m.in. o cenach w restauracjach, zmianach w życiu, oraz... przepisie na tanie studenckie danie z resztek z lodówki.

Właścicielka restauracji "Zalipianki Ewa Wachowicz" zdradziła, jak kalkuluje ceny, aby były one zjadliwe dla klientów, ale wciąż pozwalały utrzymać się biznesowi na powierzchni.

- Na food cost, bo to prawidłowe określenie, jeżeli chodzi o potrawy w restauracji, składa się wiele czynników. Pierwszy to oczywiście zakup produktów. Klienci często zapominają, że nie tylko to jest w cenie. Na food cost składa się też pensja kucharzy, kelnerów, koszty związane z wynajmem lokalu, energia, która nieprawdopodobnie poszła do góry. Proszę mi wierzyć, że rachunek za prąd i gaz w restauracji jest gigantyczny - zdradziła restauratorka.

Przy okazji Ewa Wachowicz wspomniała, co sądzi o cenach w lokalu Magdaleny Gessler . Zdaniem gospodyni "Ewa gotuje" 79 zł za gołąbki z kaszy jęczmiennej muszą być warte swojej ceny.

- Uwielbiam dania Magdy, uwielbiam jej kuchnię, wiele razy byłam w jej restauracjach i skoro ma taką cenę, to widocznie ta cena jest podyktowana czymś. Może one są tak wyjątkowe, że są warte tej ceny - dyplomatycznie wyjaśniła Ewa Wachowicz, starając się nie podpaść koleżance po fachu.

Ewa Wachowicz zdradziła przepis na tanie studenckie danie

Choć teraz jest kobietą sukcesu, to była miss wciąż pamięta, że nie zawsze mogła sobie pozwolić na wykwintne dania. W rozmowie z portalem Pomponik.pl wspomniała swoje studenckie czasy, gdy mieszkała w krakowskim akademiku i musiała często ratować się tym, co znalazła w lodówce.

- Teraz jest niesamowicie modna taka potrawa jak szakszuka. Nie ukrywam, że będę odwoływać się do moich czasów studenckich, kiedy mieszkałam w akademiku i taką szakszukę, czyli jeden wielki bałagan, bo tak z języka arabskiego to danie się nazywa, robiłam właśnie, będąc w akademiku. I to wszystkim studentom polecam. To, co mamy w lodówce. Szakszuka oryginalna jest oczywiście na pomidorach, czy na passacie pomidorowej.

Natomiast wystarczy cebula, która nie jest droga, podsmażyć na patelni, do tego dodać paprykę czy pomidorki, do tego wbić jajka i już mamy taki jeden wielki bałagan [...] ja się tym żywiłam w akademiku i takie danie służyło mi jako bagaż na cały dzień i spokojnie do wieczora można było na wykładach wytrzymać - zdradziła gwiazda Polsatu.

Spróbowalibyście prowizorycznej szakszuki w wykonaniu Ewy Wachowicz?

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Agnieszka Woźniak-Starak przyznała, że nie wie, ile kosztują podstawowe produkty. "Oszczędzam dużo czasu"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Ewa Drzyzga była w szoku. Przez inflację zrezygnowała z produktu, który często gości na polskich stołach
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Maryla Rodowicz dostała wielką podwyżkę emerytury. Inne gwiazdy też się dorobiły
Czytaj więcej >

Gwiazdy

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Anna Dereszowska skrytykowana przez widzów
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Doda została okradziona. Gwiazda jest rozgoryczona, nie wie, co robić
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Niewiarygodne, jak wyglądała Doda 15 lat temu. Zdjęcie robi furorę w internecie
Czytaj więcej >
Piotr Szczurowski

Od najmłodszych lat zainteresowany głównie motoryzacją. Od kilkunastu lat codziennie sprawdzam co nowego w branży - od lat na bieżąco.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]