Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Cezary Żak zamieścił kąśliwy wpis. Uderzył w Kościół katolicki, chodzi o uchodźców
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 13.03.2022 20:15

Cezary Żak zamieścił kąśliwy wpis. Uderzył w Kościół katolicki, chodzi o uchodźców

cezary żak kościół katolicki uchodźcy wojna w ukrainie
Jan BIELECKI/East News

Cezary Żak zamieścił w mediach społecznościowych kąśliwy wpis uderzający we władze polskiego Kościoła. Zwrócił się bezpośrednio do biskupów i zaproponował jedno rozwiązanie. Chodzi o kwestię uchodźców z Ukrainy.

Wcześniej aktor negatywnie odnosił się do działań rządu. Ostatnio odniósł się do słów Joanny Ochojskiej, która nie pochwaliła tego, w jaki sposób rząd przypisuje sobie zasługi za pomoc uciekającym Ukraińcom.

Cezary Żak zwrócił się do biskupów. Chodzi o uchodźców

Cezary Żak plasuje swoje poglądy, podobnie jak większość artystycznego środowiska, raczej po stronie liberalnej. Często udzielał się jako krytyk polityki Prawa i Sprawiedliwości oraz podmiotów, które były związane z partią rządzącą od 2016 roku. Niezbyt przychylnie odnosił się również do polityki Kościoła.

Trwa wojna w Ukrainie i Cezary Żak śledzi wydarzenia z nią związane. Zaangażował się również w pomoc uchodźcom, nie tylko materialną, ale również medialną.

Janina Ochojska skomentowała ostatnie działania rządzących, w których twierdzili oni, że zapewniają uchodźcom najlepsze możliwe warunki. Zwróciła uwagę, że to nie ich zasługa.

- Tak właśnie rząd Mateusza Morawieckiego pomaga. Obietnice na konferencjach prasowych, wywiady w mediach - tym się zajmują. Większość pomocy pochodzi ze zbiórek od społeczeństwa i pracy wolontariuszy - pisała prezeska Polskiej Akcji Humanitarnej.

- Ciekawe, czy jeszcze któreś zgromadzenie przyjęło uchodźców. Są puste seminaria, domy rekolekcyjne. Czy Kościół zamierza je otworzyć dla uchodźców? - dodała.

Cezary Żak postanowił odnieść się do jej słów w niecodziennej formie. Na jego profilu pojawiło się zdjęcie z serialu "Ranczo", w którym odgrywał podwójną rolę - wójta i proboszcza (a potem biskupa).

- Świetny pomysł Pani Ochojskiej. Dostojni bracia w biskupstwie: Otwórzmy raczej puste Seminaria i Domy Rekolekcyjne dla Uchodźców. Mamy okres Wielkiego Postu więc tym bardziej trzeba wyciągnąć dłoń do potrzebujących. Sursum Corda - przedstawił swoją wizję Cezary Żak.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl