Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Bracia Golec mają specjalne wymagania na koncertach. Stawiają organizatorom twarde warunki
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 10.01.2023 20:57

Bracia Golec mają specjalne wymagania na koncertach. Stawiają organizatorom twarde warunki

Bracia Golec
Bracia Golec fot. KAPiF

Bracia Golec mają specjalne wymagania co do koncertów. W jednym z ostatnich wywiadów zdradzili, jakie warunki stawiają organizatorom muzycznych wydarzeń. Trzeba przyznać, że mają ciekawe żądania.

Golec uOrkiestra mają specjalne wymagania podczas koncertów

Golec uOrkiestra to zespół stworzony w 1998 roku przez braci bliźniaków, łączący w sobie elementy ludowe i muzykę tradycyjną. Duet od wielu lat zapewnia słuchaczom niezapomniane emocje podczas koncertów i przez ponad dwie dekady wypromował utwory, które podbijały polskie listy przebojów. Do zespołu dołączyła również żona Łukasza Golca, która nie tylko śpiewa, ale również gra na altówce i komponuje utwory.

Członkowie zespołu nie mogą narzekać na brak zajęć. Często wyjeżdżają w trasy koncertowe po całej Polsce i prezentują publiczności swoje największe hity. Okazuje się, składają organizatorom specjalne żądania.

Golec uOrkiestra przedstawili swoje żądania

Koncert zespołu kosztuje około 50 tysięcy złotych. Wynagrodzenie za występ to jednak nie wszystko, czego oczekują bracia Golec. Organizatorzy muszą przygotować dla nich specjalne posiłki.

- Nie mamy wygórowanych jakichś tam sytuacji, ale pasztetowa musi być, kaszaneczka musi być. Czasami, tak od dwóch trzech lat jedzonko wege. My się zawsze ucieszymy, kiedy zobaczymy te rzeczy na stole - wyznał Paweł Golec w rozmowie z Super Expressem.

Łukasz Golec podkreślił, że w zależności od miejsca w którym koncertują, liczą na dania typowe dla danego regionu.

- Na pewno musi być dobry obiad złożony z dwóch dań. Na to zawsze liczymy i uczulamy organizatorów. My jemy zawsze zupy, więc zawsze musi być zupka i drugie danie, w zależności od regionu. Lubimy kuchnie regionalne i zawsze lubimy sprawdzić, co mają w danym regionie, ale kwaśnica najlepsza jest w Milówce - wyznał muzyk.

Dlaczego specjalnie przygotowane posiłki są dla zespołu tak ważne? Wątpliwości postanowiła rozwiać Edyta Golec.

- Ale to też wynika z tego, że jak jedziemy na koncert, to czasem przejeżdżamy przez całą Polskę i nie ma czasu stanąć gdzieś i zjeść normalnie w restauracji, dlatego w tych naszych riderach to nie są wygórowane rzeczy.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Super Express

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!