Rozrywka.Goniec.pl

Piotr Drabik/flickr.com

Aktor Jerzy S. miał potrącić motocyklistę. Według doniesień, próbował uciec z miejsca wypadku

18 Października 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Znany aktor z Krakowa Jerzy S. miał w poniedziałek po godz. 17 potrącić motocyklistę. We krwi sprawcy stwierdzono obecność alkoholu. Według nieoficjalnych doniesień, mężczyzna miał próbować uciekać z miejsca zdarzenia.

75-letni aktor podejrzany o doprowadzenie do kolizji pod wpływem alkoholu

O sprawie poinformował na Twitterze prawicowy dziennikarz Cezary Gmyz, wkrótce na jego słowa powołało się TVP Info . Do zdarzenia miało dojść w poniedziałek ok. godz. 17. przy ul. Adama Mickiewicza w Krakowie.

75-letni mężczyzna poruszający się lexusem potrącił motocyklistę. Jak donosi państwowa telewizja, po incydencie miał próbować odjechać z miejsca zdarzenia. Możliwość ucieczki zablokował mu jednak inny kierowca, zajeżdżając mu drogę i alarmując policję.

- Motocyklista z obrażeniami ciała został odwieziony do szpitala, a kierujący lexusem Jerzy S. został przebadany alkomatem - czytamy w mediach społecznościowych Cezarego Gmyza.

Sprawca ma być podobno popularnym aktorem z Krakowa. W rozmowie z PAP służby nie potwierdziły jednak, że w istocie mowa jest o Jerzym S., poinformowano jednak, że chodzi o 75-letniego mężczyznę.

Po zbadaniu kierowcy lexusa okazało się, że w jego krwi stwierdzić można zawartość alkoholu na poziomie 0,7 promila.

Sprawca przyznaje się do winy

Według informacji uzyskanych przez RMF FM, 75-letni sprawca wypadku miał twierdzić, że nie zauważył motocyklisty, którego zahaczył swoim wozem. Przyznał się też, że pił alkohol.

Wszystko wskazuje na to, że ofiara zdarzenia na drodze nie doznała poważnego uszczerbku na zdrowiu. Poza przewróceniem się, nie doszło do żadnych niebezpiecznych urazów.

Dokumenty uprawniające do prowadzenia pojazdów Jerzego S. zostały zatrzymane przez policję. Wkrótce rozpocznie się postępowanie, które wyjaśni przebieg i przyczyny wypadku w Krakowie.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Maciej Kurzajewski w objęciach tajemniczej blondynki. Wszystko się wydało
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Doda przekazała smutne wieści. Jej rodzina przechodzi trudne chwile
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Danuta Martyniuk pokazała ogród. Zaskakujący widok w domu króla disco polo
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Religia na maturze? Ida Nowakowska nie ma wątpliwości, czy to dobry pomysł
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Steffen Möller zniknął z telewizji z dnia na dzień. Wydało się, co teraz robi gwiazdor "M jak miłość"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Krzysztof Cugowski najadł się strachu na lotnisku. "Nerwy były straszne"
Czytaj więcej >
Paweł Sekmistrz

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]