Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Zmarła Carmela Corren, uczestniczka Eurowizji z 1963 roku. Miała 83 lata
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 17.01.2022 10:26

Zmarła Carmela Corren, uczestniczka Eurowizji z 1963 roku. Miała 83 lata

Z ostatniej chwili czarne
JackPease Photography/flickr.com

W wieku 83 lat odeszła Carmela Corren. Gwiazda reprezentowała Austrię podczas Eurowizji w 1963 roku. Poza karierą piosenkarki, próbowała swoich sił również jako aktorka. Była ceniona nie tylko w Europie, ale również Stanach Zjednoczonych.

Miliony fanów na całym świecie pogrążyły się w żałobie. Choć Carmela Corren nigdy nie wygrała Eurowizji, stanowiła jedną z największych legend konkursu.

Odejście gwiazdy

Światowe media obiegła smutna informacja o odejściu jednej z największych gwiazd Eurowizji. 16 stycznia odeszła Carmela Corren, która występowała podczas konkursu w 1963 roku.

Choć artystka pochodziła z Izraela, podczas zmagań o tytuł najlepszej piosenki europejskiej roku, reprezentowała Austrię. Zaprezentowała wówczas utwór pt. "Vielleicht geschieht ein wunder".

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Piosenkarce ostatecznie nie udało się wygrać. Gwiazda musiała uznać wyższość kompozycji "Say Wonderful Things" Ronniego Carrola, reprezentującego Wielką Brytanię. Sama znalazła się tuż za podium zajmując czwarte miejsce.

Historia pokazała jednak, że to właśnie jej piosenka zapadła słuchaczom w pamięć bardziej niż zwycięska, a występ zapewnił jej niezwykle owocną karierę.

Artystka światowej sławy

Sławę Carmela Corren zyskała jeszcze w latach 50. gdy zaprezentowała się amerykańskiej widowni w programie Eda Sullivana. Jej występ zwrócił na nią uwagę widowni, co zaowocowało kolejnymi propozycjami.

Artystka stała się niezwykle popularna w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Występowała nie tylko na scenie - pojawiać zaczęła się również w programach telewizyjnych, a nawet w filmach.

Wkrótce później wyjechała do Stanów Zjednoczonych. Jej ostatnia płyta "Never, never, never" ukazała się w 1979 r. Łącznie artystka wydała w Europie i USA kilkanaście cieszących się sympatią słuchaczy albumów.

Carmela Corren zasłynęła również jako pierwsza w historii Eurowizji uczestniczka pochodząca z kraju nieanglojęzycznego, która po części wykorzystała w swojej piosence język angielski. Jej działanie całkowicie zrewolucjonizowało podejście artystów do konkursu.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: radiozet.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Tagi: Nie żyje