Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Tomasz Karolak złamał prawo na oczach swojego dziecka. Pojawił się spory problem
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 15.02.2023 08:27

Tomasz Karolak złamał prawo na oczach swojego dziecka. Pojawił się spory problem

tomasz karolak
KAPiF

Tomasz Karolak złamał prawo na oczach swojego syna. Nieostrożnie zaparkował samochód i mogła z tego wybuchnąć spora afera. Czy aktorowi wszystko będzie uchodziło na sucho?

Tomasz Karolak złamał prawo

Tomasz Karolak postanowił wybrać się do kawiarni ze swoim synem, 10-letnim Leonem. Chciał kupić mu smaczne ciastko, a skończyło się nie nieprzyjemnej sytuacji, którą sam zrzucił sobie na głowę.

Karolak nie miał zbyt daleko do rzeczonej kawiarni, co nie sprawiło jednak, że poszedł do niej na piechotę lub chociaż wybrał komunikację miejską. Zamiast tego wsiadł w samochód i nie widząc innego miejsca do parkowania, stanął tam, gdzie było mu najwygodniej, bo nie chciał się zmęczyć w drodze do miejsca relaksu.

Okazało się, że tym samym zastawił bramę wjazdową na czyjąś posesję. Nie straszny był mu znak zakazu postoju. Auto stało w ten sposób przez godzinę.

Tomasz Karolak - co z mandatem?

Co z mandatem dla Tomasza Karolaka? Mimo złamania prawa, rodzina mieszkająca w tym domu nie zadzwoniła po policję, co sprawiło, że spora kara uszła aktorowi na sucho.

Mandat za niepoprawne zaparkowanie samochodu może wynieść od 100 zł do nawet 1200 zł. To jednak tylko wstęp do prawdziwej kary - holowanie samochodu jest liczone osobno, a kosztować może od 128 zł do 1714 zł. Kosztuje również przechowanie na parkingu depozytowym - stawki wahają się od 24 zł do 225 zł.

Chwila nieuwagi i chęć szybkiego pojawienia się w kawiarni mogła zaowocować przykrym zdarzeniem. Gdyby Tomasz Karolak pomyślał o innych, być może do takiej sytuacji by w ogóle nie doszło. Co by się jednak stało, gdyby ktoś akurat potrzebował wjechać na zagrodzoną posesję? To mogło skończyć się o wiele gorzej, a aktorowi nie wszystko wolno ze względu na znaną twarz.

To również nie pierwsza taka sytuacja z jego udziałem. W grudniu donosiliśmy o podobnym przypadku. Może jednak warto zwrócić mu kiedyś uwagę za pomocą policyjnych funkcjonariuszy?

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Plejada.pl