Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Paulina Holtz pokazała piersi w słusznej sprawie. Zamieściła w sieci ważny apel
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 14.08.2022 20:56

Paulina Holtz pokazała piersi w słusznej sprawie. Zamieściła w sieci ważny apel

Paulina Holtz
TRICOLORS/East News

Paulina Holtz ma dość seksualizacji kobiecego ciała. Aktorka postanowiła zaprotestować przeciwko podwójnym standardom dotyczącym prezentowania kobiecych i męskich piersi. Na swoim Instagramie zamieściła ważny apel, ilustrując go zdjęciem nagiego biustu.

Przez lata utwierdzano nas w przekonaniu, że nie ma równości pomiędzy kobiecymi a męskimi piersiami. Paulina Holtz wyraziła głos sprzeciwu wobec tego paradoksu.

Paulina Holtz ma dość

W związku z trwającą właśnie letnią porą i wysokimi temperaturami, z pewnością każdy z nas spotkał się z widokiem mężczyzn, którzy w celu ulżenia swoim spoconym ciałom odsłaniali nagie torsy.

Wielu z nas zastanawia się zapewne, czy to na pewno sprawiedliwe, zważywszy na fakt, że większości społeczeństwa nie oburza widok nagich męskich piersi. Zupełnie inaczej zareagowano by w przypadku, gdyby chodziło o kobietę.

Przyjęło się, że męskie ciało eksponowane publicznie nie jest niczym złym, w przeciwieństwie do ciała kobiecego, które wywołać może zgorszenie i oburzenie. Czemu tak jest? To pytanie, które zadała sobie ostatnio Paulina Holtz.

Gwiazda "Klanu" zamieściła na swoim Instagramie wymowny post, do którego dołączyła swoją fotografię z odsłoniętymi piersiami. Najważniejsze są jednak słowa, które umieściła tuż obok niej.

Wyraz sprzeciwu

- Mnie osobiście do szału doprowadza konieczność blurowania lub zaklejania kobiecych (męskie są ok) brodawek (tak, biust jest ok. Kobiece brodawki sutkowe to zło) na moim profilu - oburzała się Paulina Holtz.

Odsłonięcie piersi przez aktorkę ma wesprzeć akcję TOPFREEDOM.PL, której celem jest zwrócenie uwagi na nierówności wobec traktowania kobiecego oraz męskiego ciała w przestrzeni publicznej.

- Niektóre Instagramy największych muzeów na świecie zostały zbanowane za wrzucanie obrazów i rzeźb klasycznych, na których widać było kobiece brodawki. Paranoja! To oczywiście wierzchołek góry lodowej, ale jaskrawo pokazuje, że nierówność płci uważana jest za "naturalną" - dodała gwiazda.

Paulina Holtz już wcześniej nie bała się odsłaniać swojego ciała. Aktorka wzięła nawet udział w sesji do polskiej edycji magazynu "Playboy".

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl