Rozrywka.Goniec.pl

Pawel Wodzynski/East News

Nowy prezes TVP ma już swój plan na przyszłość telewizji. Koniec z disco-polo?

8 Września 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Nowy prezes TVP, Mateusz Matyszkowicz ma mieć zupełnie inną wizję tego, jak powinna wyglądać w przyszłości stacja. Okazuje się, że plany te różnią się znacznie wizji Jacka Kurskiego.

Jak wszyscy wiemy, 5 września Jacek Kurski przestał być prezesem Telewizji Polskiej . Został odwołany na wniosek przewodniczącego Rady Mediów Narodowych, Krzysztofa Czabańskiego. Na jego miejsce powołano Mateusza Matyszkowicza i wszyscy zastanawiają się, jakie plany nowy prezes TVP ma wobec stacji. Według nieoficjalnych informacji jego wizja znacznie od biega od tego, do czego, "przywykliśmy".

TVP. Nowy prezes ma już swój plan na przyszłość telewizji. Czy Polacy są na to gotowi?

Mateusz Matyszkowicz w latach 2016-2017 był dyrektorem TVP Kultura. W latach 2005-2007 był współpracownikiem europosła PiS Ryszarda Legutki, o którym mówi się, że ma bardzo duży wpływ na Jarosława Kaczyńskiego . Niewykluczone, że to dzięki znajomościom 41-latek "podsiadł" Jacka Kurskiego w fotelu prezesa Telewizji Polskiej.

Jak zdradził informator serwisu Plotek.pl. jedną ze zmian, która może być "drastyczna" dla wielu fanów TVP, jest rezygnacja z zatrudniania gwiazdorów disco polo. Dotychczasowy prezes TVP był wielkim fanem tego gatunku muzycznego. Mateusz Matyszkowicz chce promować zupełnie inną kulturę, twierdząc, że w Polsce jest wielu innych artystów, zdecydowanie bardziej uzdolnionych, którzy zasługują na promocję w TVP.

Jeśli to prawda, trudno się z nim nie zgodzić. Jest to zresztą bardzo prawdopodobne, przypomnijmy, Mateusz Matyszkowicz był dyrektorem TVP Kultura. Czy Polacy są gotowi na "Sylwestra marzeń" bez Zenka Martyniuka? Czas pokaże.

Jedną z pierwszych decyzji nowego prezesa, jak nieoficjalnie dowiedziały się Wirtualne Media, jest też... odwołanie koncertu z okazji otwarcia przekopu Mierzei Wiślanej, który był planowany na 17 września . Mateusz Matyszkowicz początkowo chciał, by na koncercie nie było wykonawców disco polo, ale ostatecznie zdecydował, że cały koncert nie ma w ogóle sensu.

- Po usunięciu artystów disco polo zostali m.in. Pietrzak i Makowski. Prezes stwierdził, że to są zbyt słabi artyści, by "uciągnąć" koncert, a w takim razie jego organizacja nie ma sensu - przekazał portal WirtualneMedia.pl.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Plotek.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Telewizja

"Milionerzy". Zrezygnował z gry po pytaniu za 20 tysięcy zł. Znasz na nie odpowiedź?
Czytaj więcej >

Telewizja

Jarosław Jakimowicz zaszalał na ściance, wszystko się nagrało. Wideo stało się hitem sieci
Czytaj więcej >

Telewizja

Anna Wendzikowska źle wspomina pracę na planie "M jak miłość". Zdradziła, jak ją traktowano
Czytaj więcej >

Telewizja

Wstydliwa wpadka w "Dzień Dobry TVN". Gość zupełnie umilkł, Anna Kalczyńska nie była w stanie kontynuować
Czytaj więcej >

Telewizja

Tak zmienił się zwycięzca "The Voice Kids". Aż trudno uwierzyć, jak dziś wygląda
Czytaj więcej >

Telewizja

"Dzień dobry TVN". Niecodzienna wpadka Marcina Prokopa. Dorota Wellman nie mogła powstrzymać śmiechu
Czytaj więcej >
Piotr Szczurowski

Od najmłodszych lat zainteresowany głównie motoryzacją. Od kilkunastu lat codziennie sprawdzam co nowego w branży - od lat na bieżąco.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]