Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > 16 października odbędzie się poświęcenie grobu Krzysztofa Krawczyka
Mateusz Sidorek
Mateusz Sidorek 14.10.2021 18:31

16 października odbędzie się poświęcenie grobu Krzysztofa Krawczyka

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
East News TRICOLORS

W sobotę 16 października na cmentarzu w Grotnikach odbędzie się uroczyste poświęcenie nagrobka Krzysztofa Krawczyka. Z tej okazji rodzina artysty zorganizowała uroczystą mszę za duszę zmarłego, która rozpocznie się po południu. W wydarzeniu może uczestniczyć wielu fanów uwielbianego wokalisty. To okazja do złożenia zniczy na nowym grobie piosenkarza.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowano o uroczystym poświęceniu nagrobka Krzysztofa Krawczyka, które odbędzie się w sobotę 16 października. Jak przekazano na Facebooku, uroczystość poprowadzi biskup Antonii Długosz. Warto przypomnieć, że od śmierci wokalisty minęło już pół roku.

Msza święta za duszę Krzysztofa Krawczyka odbędzie się tego samego dnia i rozpocznie się o godzinie 15:30. Dla fanów piosenkarza będzie to okazja nie tylko na uczczenie pamięci po popularnym artyście, ale również na zobaczenie nowego nagrobka, który stanął w pierwszym tygodniu października, oraz złożenie na nim zniczy.

Jak po pół roku zmienił się grób Krzysztofa Krawczyka?

Pół roku po tym, jak cała Polska pożegnała Krzysztofa Krawczyka, na cmentarzu w Grotnikach po Łodzią stanął nowy nagrobek. Bliscy zmarłego artysty wykonanie grobu powierzyli Andrzejowi Woźniakowi, który jest mistrzem sztuki kamieniarskiej i prowadzi zakład w Strzegomiu. Rzemieślnik z dużą dbałością podszedł do zadania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nagrobek piosenkarza, który odszedł 5 kwietnia br., zawiera wiele symboli. Płyty w kształcie przypominają estradę, która stanowiła bardzo ważną część życia wokalisty. Oprócz tego na kamieniu znalazł się jego autograf oraz napisy „Bo jesteś ty” oraz „Warto żyć”. Zarówno wieloletni przyjaciel zmarłego Andrzej Kosmala, jak i wdowa po Krzysztofie Krawczyku przyznali, że są bardzo zadowoleni z efektów.

Na grobie autora takich przebojów jak „Bo jesteś ty” czy „Chciałem być” znalazło się także jego zdjęcie z mikrofonem. Fani artysty, którzy spodziewali się majestatycznego grobowca, mogli być jednak nieco zdziwieni. Nagrobek jest wykonany z dbałością, ale tak, by nie skupiać na sobie uwagi.

– Jestem bardzo zadowolona z pomnika, ponieważ ulubionymi naszymi kolorami były zieleń – symbol nadziei, natury, a czerwony – miłości, miłości do mnie i miłości do Pana Boga. Krzyż z koroną cierniową to największy symbol wiary. Niektórym pomnik nie będzie się podobał, bo nikt się taki nie urodził, kto by wszystkim dogodził. Rozmawialiśmy z Krzysztofem o tym, jak ma wyglądać ten pomnik. Tak go sobie wyobrażaliśmy. Krzyś nie chciałby, żeby ten grobowiec był w centrum. Kochał ludzi, ludzie go pokochali, nie chciał się wyróżniać. Jestem zachwycona pomnikiem, wierzę, że Krzysztofowi też by się podobał – stwierdziła Ewa Krawczyk.

Można spodziewać się, że w sobotę w Grotnikach pojawią się tłumy. Wśród zgromadzonych może być nie tylko rodzina, ale również fani muzyki Krzysztofa Krawczyka. Niektórzy internauci na wiadomość na Facebooku zareagowali sceptycznie, twierdząc, że takie informacje powinny być udostępniane jedynie najbliższych, by uniknąć niepotrzebnego tłoku i ciekawskich.

 Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

źródło: Facebook