Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Żona zostawiła kartkę na grobie Krawczyka
Monika Majko
Monika Majko 06.10.2021 08:21

Żona zostawiła kartkę na grobie Krawczyka

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Krzysztof Krawczyk odszedł nagle 5 kwietnia 2021 roku, a jego pogrzeb odbył się w Grotnikach pod Łodzią. Bliscy gwiazdora długo nie mogli zdecydować o tym, jaki pomnik postawić na mogile piosenkarza. Gdy w końcu stanął, wdowa po artyście umieściła na nim kartkę z krótką informacją.

Ewa Krawczyk i były menadżer gwiazdora, Andrzej Kosmala, długo zastanawiali się w jaki sposób ostatecznie ozdobić mogiłę piosenkarza. Ogłoszono nawet konkurs na projekt nagrobka, jednak żaden nie spełniał oczekiwań bliskich Krzysztofa Krawczyka.

- W związku z tą sytuacją mogę stwierdzić na pewno, że pomnik nie stanie do urodzin Krzysztofa, bo nawet nie ma jego projektu. Musimy szukać od nowa pomysłu - zdradził w sierpniu w rozmowie z redakcją „Faktu” przyjaciel zmarłego piosenkarza, ksiądz Piotr Turek.

Na grobie Krzysztofa Krawczyka postawiono pomnik

W końcu jednak na cmentarzu w Grotnikach pojawili się specjaliści, którzy postawili na grobie Krzysztofa Krawczyka okazały pomnik. Autorem wybranego przez bliskich artysty projektu jest przyjaciel rodziny, ksiądz Krzysztof Niespodziański.

Płyty nagrobka uformowane zostały w kształt estrady, a w jednym z rogów umieszczono wykuty w kamieniu autograf Krzysztofa krawczyka. Z kolei pionowe kamienie zdobi podobizna piosenkarza z mikrofonem w ręku oraz napis „Ś.P. Krzysztof Krawczyk 1946 - 2021 piosenkarz”, oraz tytuł jednego z utworów gwiazdora - „Bo jesteś ty”

Ewa Krawczyk zostawiła na grobie zmarłego męża kartkę z zaskakującym napisem

Nad płytami góruje również duży kamienny krzyż, który symbolizuje głęboką wiarę artysty. Budowę pomnika udało się ukończyć dnia 6. miesięcznicy śmierci artysty. Na monumencie dla wizytujących cmentarz kilka słów od siebie zostawiła również Ewa Krawczyk, której bardzo zależy na tym, by pomnik męża był trwały i długo zdobił jego grób.

 - Proszę nie stawiać nic na nowych płytach 3 dni. Ewa Krawczyk - napisała na kartce wdowa po artyście, a następnie umieściła ją na jego pomniku.

Realizacją projektu duchownego zajął się mistrz kamieniarski ze Strzegomia, Andrzej Woźniak. Jak podkreślił Andrzej Kosmala, rzeźbiarz „nadał kształt nagrobkowi tak, jak Krzysztof nadawał kształt swoim piosenkom”.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Facebook/Fakt