Rozrywka.Goniec.pl

KAPiF

Ewa Gawryluk opowiedziała o przemocy, której doświadczała na co dzień. Dramatyczne wyznanie

6 Lutego 2023

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Ewa Gawryluk wyznała, że jako mała dziewczynka doświadczała codziennej przemocy, nie tylko fizycznej, ale również psychicznej. Opowiedziała, w jaki sposób oddziaływało to na nią później jako aktorkę. Dramatyczne szczegóły.

Ewa Gawryluk opowiedziała o przemocy

Ewa Gawryluk jest z pewnością wielką gwiazdą polskiej telewizji. Na piedestał wystawiła ją rola w serialu "Na Wspólnej" , ale wcześniej często już pokazywała się na ekranie. Aktorka w programie "Kulisy sławy" postanowiła opowiedzieć o tym, jak czuła się nie tylko jako dorosła kobieta, ale również dziecko.

Okazało się, że w młodości Gawryluk doświadczała codziennej przemocy w swoim domu. Trudno było jej o tym przez lata mówić, ale czas (i być może terapia) uleczyły część ran, jakich wtedy doznała.

- Deficyty wynosimy z domu rodzinnego. Poczucie niższej wartości też wynika z braku opieki rodziców. Słowa "kocham cię" nie usłyszałam nigdy - stwierdziła.

Łatwego życia nie miała również wśród rówieśników, którzy źle traktowali ją za jej odmienność - wówczas chodziło o to, że chodzi na religię i jest leworęczna.

- O tym się kiedyś głośno nie mówiło. Nie nazywało się tego. Była przemoc, miało to miejsce - wyznała. Ten dramat ukształtował ją jako osobę i potem stał się przyczynkiem do tego, by spróbować swoich sił w aktorstwie. Taka swoista terapia.

Ewa Gawryluk o zawodzie aktorki

Ewa Gawryluk chciała pokonać swoją nieśmiałość, a zostanie aktorką pozwoliłoby jej się otworzyć. Nie myliła się - udało jej się choć częściowo uporać z poczuciem niskiej wartości, którego nabywała od dziecka. Jako aktorka mogła łatwo stać się kimś innym.

W latach 90. przede wszystkim obsadzano ją w rolach atrakcyjnych kobiet. Wtedy dla aktorki filmowej był to niemal szczyt jej możliwości. Mentalność się na szczęście zmieniła.

- Kobieta była takim ozdobnikiem. Jak to Janda nazwała: materacem dla męskich ról (...). I taka była prawda, że ten cycek czy goły pośladek lepiej się sprzedawał - opowiadała Ewa Gawryluk.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Kulisy sławy

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Joanna Racewicz zwróciła się do hejterów. "Nie ma zgody na plucie jadem i frustrację"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Mateusz Gessler wreszcie pokazał swoją żonę. Tworzą piękną parę, fani są zachwyceni
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Małgorzata Rozenek zdradziła prawdę na temat najmłodszego syna. Fani nie mieli o tym pojęcia
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Paulina Holtz występuje w "Klanie" od 26 lat. Tak przez lata zmieniła się serialowa Agnieszka Lubicz
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Julia Wieniawa nie gryzła się w język. Rozlicza się z show-biznesem. "Zepsuty i odklejony"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Monika Richardson ma problemy finansowe, musiała podjąć ważną decyzję. Grozi jej bankructwo?
Czytaj więcej >
Anna Dymarczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]