Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Potężny skandal tuż przed festiwalem w Opolu. "Telewizja Polska zerwała z tradycją"
Marcin Czekaj
Marcin Czekaj 25.05.2024 15:15

Potężny skandal tuż przed festiwalem w Opolu. "Telewizja Polska zerwała z tradycją"

TVP, KFPP Opole
Fot. KAPIF

61. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu jeszcze się nie rozpoczął, a już pojawił się wokół niego wielki skandal. Telewizja Polska postanowiła zerwać z wieloletnią tradycją, co nie spodobało się widzom. Najbardziej ucierpi na tym jeden z zespołów.

KFPP opole 2024. Zbliża się święto polskiej piosenki

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu odbędzie się już w kolejny weekend. Do stolicy polskiej piosenki zjedzie się gama polskich artystów oraz ich fanów, by celebrować największe w kraju święto muzyki. W tym roku przygotowania do festiwalu przebiegają pod znakiem zmian. Wszystko po reformach, do których doszło po wyborach z 15 października 2023 roku.

Tegoroczne wydarzenie rozpocznie koncert premier, w ramach którego zaprezentują się m.in. Alicja Szemplińska, Lanberry, Józefina & Skubas, Łukasz Drapała i Piotr Cugowski. Koncert, który odbędzie się 31 maja i poprowadzą go Andrzej Piaseczny i Kayah.

Polsat Hit Festiwal. Po tych słowach Andrzej Piaseczny zalał się łzami na scenie

Kontrowersje wokół KFPP Opole 2024

To właśnie wokół “Premier” pojawił się pierwszy skandal. Telewizja Polska postanowiła zerwać z dotychczasową tradycją i nie zaprosiła zwycięzców zeszłorocznego konkursu do występu. Przypomnijmy, że na deskach opolskiego amfiteatru w 2023 roku tryumfowały Tulia i Halina Mlynkova z utworem “Przerwany”. Sytuację tę skomentować postanowiła jedna z członkiń grupy:

Co ja czytam? Czy ja śnię? Zaproszenia na festiwal nie dostali np. laureaci nagrody publiczności zeszłorocznych "Premier", ale już ten sam reżyser odpowiada za powracające rebel antypis Superjedynki [...]. Co tu się dzieje? Telewizjo publiczna?! Bądźmy razem. TVP? - napisała w mediach społecznościowych.

ZOBACZ: Sopot Festiwal 2024. Jubileusz Golec uOrkiestra, nagle na ekranie pojawił się Zbigniew Wodecki

Na temat decyzji wypowiedział się również menadżer zespołu, który w rozmowie z serwisem Lelum nie krył frustracji związanej z podjętą decyzją. Warto nadmienić, że na ten moment nie są znane kulisy opisywanej decyzji.

Bardzo nam przykro, że Telewizja Polska zerwała z wieloletnią tradycją. Mają do tego prawo i są organizatorem koncertu. To wizja i założenia TVP. Pozostaje nam kibicować w najbliższym koncercie Premier, wszystkim uczestnikom - powiedział w rozmowie.

Przypomnijmy, że zespół Tulia dał się poznać szerszej publiczności w 2019 roku. Wówczas folkowa grupa wybrana została reprezentantem Polski na Konkursie Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie. Dziewczyny niestety zajęły 11 miejsce w półfinale i nie awansowały do wielkiego finału. 

KFPP opole 2024. Szykują się wielkie zmiany

Tegoroczny festiwal w Opolu czeka sporo zmian. Największą z nich są “SuperJedynki”, które powrócą do formatu po 8-letniej przerwie. Podczas tegorocznego koncertu na scenie zaprezentują się m.in. Lady Pank, Wilków, Big Cyca, Bajmu, Kobranocki, Kasi Kowalskiej, Krzysztofa Zalewskiego, Tomka Lipińskiego, Oddziału Zamkniętego. 

ZOBACZ: Roksana Węgiel tak wyszła na scenę, wszyscy patrzyli tylko na jedno. W sieci rozpętała się burza

Ponadto organizatorzy festiwalu poinformowali o wielkim powrocie Kabaretonu, podczas którego widzowie zobaczą najlepszych satyryków w kraju. Jak zwykle w programie nie zabraknie tradycyjnego koncertu debiutów. 

61. Festiwal Opolski potrwa od 31 maja do 2 czerwca 2024 roku. W tym roku wydarzenie przebiegnie pod hasłem “Opole znów łączy!”. Transmisje z wieczornych koncertów dostępne będą na kanałach Telewizji Polskiej

KAPIF_oryginal_K1067330F (1).jpg
Fot. KAPIF