Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Krzysztof Ibisz nagle uciszony przez publiczność. Ludzie skandowali tylko jedno
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 24.05.2024 22:33

Krzysztof Ibisz nagle uciszony przez publiczność. Ludzie skandowali tylko jedno

Jubileusz braci Golec. Polsat Hit Festiwal
fot. kadr z programu “Polsat Hit Festival”, Polsat GO

Podczas tegorocznego Polsat Hit Festiwal w Operze Leśnej w Sopocie swoją okazję do świętowania jubileuszu działalności artystycznej mieli bracia Golcowie z Golec uOrkiestry. Rodzinna formacja górali z Milówki świętuje 25-lecie swojego debiutu płytowego, a wydarzenie to zostało uczczone z rozmachem, który na długo pozostanie w pamięci zarówno artystów, jak i publiczności. Entuzjazm widzów zaskoczył nawet Krzysztofa Ibisza.

Golec uOrkiestra świętowali 25 lat na scenie. Nie obyło się bez wzruszeń

Pierwszy dzień festiwalu rozpoczął koncert zatytułowany "Crazy is my life. Złote 25 lat Golec uOrkiestra". To właśnie 25 lat temu, w 1994 roku, zespół wydał swój debiutancki album "Golec uOrkiestra 1", któremu zawdzięczamy takie hity jak "Crazy is my life" i "Lornetka". 

Album uzyskał status podwójnej platyny, sprzedając się w ponad 200 tysiącach egzemplarzy.

Na scenie z tej okazji pojawiło się wielu gości specjalnych, którzy wspólnie z Golec uOrkiestrą uczcili ten wyjątkowy jubileusz. Koncert rozpoczął się od piosenki "Śniernisco", podczas której wystąpiła Bum Bum Orkestar. W utworze "Lornetka" do zespołu dołączył Kuba Badach, kolega braci Golec z Akademii Muzycznej w Katowicach. Niezapomnianym momentem było wykorzystanie archiwalnego materiału, na którym z grupą wystąpił Zbigniew Wodecki.

Utwór "Tylko ty" z udziałem Gromee'ego został wzbogacony o dotychczas niepublikowane nagrania ze ślubów Pawła i Łukasza Golec. Żona Łukasza, Edyta Golec, występuje w składzie zespołu jako wokalistka i altowiolistka, a żona Pawła, Katarzyna, wspierała zespół z widowni.

Sopot Festiwal 2024. Jubileusz Golec uOrkiestra, nagle na ekranie pojawił się Zbigniew Wodecki

Bracia Golec do świętowania jubileuszu zaprosili plejadę polskich gwiazd

Koncert obfitował w wiele niespodzianek. W "Crazy is my life" rockową energię wprowadził Piotr Cugowski, a w "Słodyczach" z tortu wyłoniła się Kayah. "Ale jesteście słodcy" - powiedziała wokalistka, która ucałowała liderów zespołu w policzki.

Drugą część jubileuszu otworzyli kolejni goście - grupa Enej z dynamiczną piosenką "Pędzą konie", a już chwilę później na scenie ponownie pojawili się górale z Beskidu Żywieckiego, aby swoimi instrumentami ludowymi dopełnić utwór "Młody maj". Zaledwie chwilę później popularnych bliźniaków na scenie wspierał już Kamil Bednarek, który zaśpiewał wraz z braćmi utwór "Kto się ceni". Bracia zapowiedzieli również nadchodzący premierowy utwór, który powstanie we współpracy z Bednarkiem. W "Stromym szlaku" bracia Golcowie zaprezentowali radosny pokaz taneczny, a za chwilę Edyta Golec zadbała o romantyczny klimat w "Nie ma nic".

Publiczność była tak zachwycona koncertem Golec uOrkiestry, że aż przerwała Ibiszowi!

Przed ostatnim utworem "Górą ty" na scenie pojawiła się prezydent Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim, aby wręczyć zespołowi specjalną nagrodę z okazji jubileuszu - statuetkę sopockich żagli - tym samym podczas pierwszego dnia Polsat Hit Festiwalu do kolekcji nagród bracia Golcowie dołożyli jeszcze jedną, specjalną statuetkę

Dziękujemy bardzo serdecznie przede wszystkim współtwórcom Golec uOrkiestra. Daliście czadu, nie spodziewaliśmy się tego! Już niebawem wypuszczamy kolejne single!" - podziękował jeden z bliźniaków.

Polsat Hit Festiwal
fot. kadr z programu “Polsat Hit Festival”, Polsat GO

Krzysztof Ibisz dołączył do gratulacji i dziękowania wszystkim za wspólną zabawę, ale jego słowa nagle przerwała publiczność, która zachwycona występem zaczęła śpiewać braciom Golec gromkie "Sto lat!".

To był niezapomniany wieczór pełen emocji, wspomnień i doskonałej muzyki, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci muzyków. Życzymy im kolejnych jubileuszy obchodzonych z jeszcze większą pompą!

Jubileusz braci Golec. Polsat Hit Festiwal
Jubileusz braci Golec. Polsat Hit Festiwal