Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Polsat Hit Festiwal. Po tych słowach Andrzej Piaseczny zalał się łzami na scenie
Marcin Czekaj
Marcin Czekaj 25.05.2024 08:34

Polsat Hit Festiwal. Po tych słowach Andrzej Piaseczny zalał się łzami na scenie

Andrzej Piaseczny
Fot. Screen youtube.com/watch?v=CN5gKGbqqUU

Zakończył się pierwszy dzień tegorocznego Polsat Hit Festiwal. Wydarzenie jak zwykle obfitowało w muzyczne nowości oraz jubileusze wielkich artystów. Tym razem swoje 30-lecie świętował Andrzej Piaseczny. Artysta w trakcie swojego występu zalał się łzami. 

Andrzej Piaseczny świętuje 30-lecie

Jednym z koncertów pierwszego dnia tegorocznego Polsat Hit Festiwalu było 30-lecie Andrzeja Piasecznego. Wokalista pojawił się na scenie Opery Leśnej, aby zaprezentować swoje największe przeboje wydane na przestrzeni wszystkich lat kariery. 

Koncert oprócz warstwy muzycznej wzbogacony był także o archiwalne zdjęcia i nagrania związane z artystą. Całość poprowadził sam przyjaciel Andrzeja Piasecznego - Kuba Badach, który także związany jest z branżą muzyczną. Koncert poza doznaniami muzycznymi obfitował również w wiele emocji i wzruszeń.

Sopot Festiwal 2024. Jubileusz Golec uOrkiestra, nagle na ekranie pojawił się Zbigniew Wodecki

Andrzej Piaseczny zalał się łzami: co się stało?

Tegoroczny jubileusz był dla artysty wyjątkowym wydarzeniem. Jak zdradził w wywiadach, przygotowanie całego show zajęło sporo czasu i wiązało się z wieloma próbami. Wszystko po to, aby nie zawieźć fanów i telewidzów:

 Jesteśmy po serii prób, mam nadzieję stawiać nie tylko na publiczność, ale też jej nie zawieźć - zdradził piosenkarz.

ZOBACZ: Krzysztof Ibisz nagle uciszony przez publiczność. Ludzie skandowali tylko jedno

W trakcie koncertu pojawiło się również specjalne nagranie z życzeniami od kolegów i koleżanek po fachu. Wśród nich znaleźli się Alicja Majewska, Anna Dymna oraz Grzegorz i Patrycja Markowscy. W trakcie składania życzeń nie zabrakło również rodziny wokalisty, w tym siostry i siostrzenicy.

Kocham cię za wszystkie wspaniałe piosenki, przy których ja dorastałam - powiedziała Barbara Lam.

Jej córka dodała, że kocha wokalistę “za wszystko”. Sekwencja życzeń wywołał u artysty tak silne emocje, że ten zalał się łzami i nie mógł uspokoić przez kilka minut. Gdy doszedł do siebie zaśpiewał utwór “Imię deszczu”, który stanowił wielki finał koncertu.

Andrzej Piaseczny - droga na szczyt

Andrzej Piaseczny debiutował na polskiej scenie muzycznej w 1992 roku podczas 29. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Niedługo po występie został wokalistą zespołu Mafia, z którym w 1993 roku wydał pierwszy album studyjny pod tytułem “Mafia”. W zespole grał do 1997 roku.

ZOBACZ: Sopot Festiwal 2024. Bracia Golec pokazali zdjęcia ze swoich wesel

Piosenkarz na swoim koncie ma wiele hitów, zarówno solowych jak i z zespołem. Do największych należą “Śniadanie do łóżka”, “Chodź, przytul, przebacz”, czy “Imię deszczu”. Za swoją artystyczną działalność otrzymał m.in. cztery SuperJedynki, Wiktora oraz Fryderyka. 

Widzowie mogą kojarzyć również Piasecznego jako trenera w programie “The Voice of Poland” oraz “The Voice Senior”. Piosenkarz pojawił się także w takich show jak “Bitwa na głosy” i “Taniec z Gwiazdami”. Nie wszyscy pamiętają, że wokalista reprezentował Polskę na 46. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2001 roku w Kopenhadze.