Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Tuż przed festiwalem w Sopocie mąż Ewy Bem przekazał smutne wieści
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 23.05.2024 16:43

Tuż przed festiwalem w Sopocie mąż Ewy Bem przekazał smutne wieści

Ewa Bem
Ewa Bem

Ewa Bem, jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich wokalistek, wróciła na scenę po kilkuletniej przerwie, spowodowanej osobistą tragedią. Niestety, w ostatnich dniach pojawiły się niepokojące informacje dotyczące jej stanu zdrowia.

Ewa Bem zawiesiła karierę przez osobistą tragedię

Ewa Bem zawiesiła swoją karierę muzyczną w 2017 roku po śmierci starszej córki, Pameli Bem-Niedziałek. Pamela, dziennikarka TVN, zmarła w wieku 39 lat po dwuletniej walce z glejakiem mózgu, który zdiagnozowano u niej podczas drugiej ciąży. Lekarze, chcąc dać jej szansę na przeżycie, zdecydowali się na wymuszenie porody w szóstym miesiącu ciąży. Niestety, mimo tych starań, Pamela zmarła, pozostawiając osierocone dwoje dzieci - czteroletniego Tomka i dwuletnią Basię.

Po śmierci córki, Ewa Bem skupiła się na opiece nad wnukami i przez długi czas nie występowała publicznie. Jak sama przyznała w wywiadzie dla magazynu "Twój Styl", codzienne życie po stracie było niezwykle trudne. 

Przez dwa lata od jej odejścia udawałam, że żyję [...] Funkcjonowałam głównie dzięki lekom, pomocy psychiatry, potem psychoterapeuty. Aż zrozumiałam, że świat istnieje, życie toczy się dalej, tylko już bez niej - wspominała artystka.

Edzia o przyjaźni z Dagmarą Kaźmierską. Rozwiała wszelkie wątpliwości

Ewa Bem kochała występować. Wróciła na scenę po kilkuletniej przerwie. Na długo?

W 2021 roku, za namową młodszej córki Gabrieli, artystka zdecydowała się na powrót do śpiewania. Pierwszym koncertem po długiej przerwie był jej jubileusz 50-lecia kariery, który odbył się podczas Ladies’ Jazz Festival w Gdyni. Następnie wystąpiła w Operze Leśnej w Sopocie, co było symbolicznym powrotem na jedną z pierwszych scen, na których występowała na początku swojej kariery.

Mimo że powrót na scenę przyniósł Ewie Bem wiele radości i stał się "pokarmem dla jej duszy", ostatnie doniesienia o jej zdrowiu są niepokojące. Artystka miała wystąpić na koncercie "In Memory of Tina Turner" 25 maja 2024 roku w Katowicach, jednak jej udział został odwołany. Zrezygnowała również z wrześniowego koncertu w Warszawie, a jej występ na festiwalu TVN w Sopocie w sierpniu stoi pod znakiem zapytania.

Ewa Bem nie wróci na scenę. Smutne wieści przekazał mąż artystki

Mąż Ewy Bem, Ryszard Sibilski, w rozmowie z tygodnikiem "Rewia", poinformował, że decyzja o odwołaniu koncertów wynika z zaleceń lekarzy, którzy rekomendują artystce odpoczynek. 

Mieliśmy trochę zdrowotnych problemów. Na razie czas odpocząć. Zobaczymy, co będzie dalej - powiedział mąż artystki.

Fani Ewy Bem są pełni nadziei, że zdrowie artystki wkrótce się poprawi i ponownie będą mogli cieszyć się jej wyjątkowym głosem na żywo. Jej powrót na scenę w 2021 roku udowodnił, że muzyka ma dla niej ogromne znaczenie i daje jej siłę do dalszego działania.

Ewa Bem
fot. KAPIF
Ewa Bem
fot. KAPIF