Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Kayah zaskoczyła wszystkich, tak wyszła na scenę w Sopocie. To przejdzie do historii
Marcin Czekaj
Marcin Czekaj 25.05.2024 10:32

Kayah zaskoczyła wszystkich, tak wyszła na scenę w Sopocie. To przejdzie do historii

Kayah, Golec uOrkiestra
Fot. Screen youtube.com/watch?v=DLg71QOon_M

Za nami pierwszy dzień Polsat Hit Festiwal. Wydarzenie obfitowało w wiele emocji i jubileuszów wielkich artystów. Podczas 25-lecia Golec uOrkiestra na scenie niespodziewanie pojawiła się Kayah. Jej wyjątkowe wejście przejdzie do historii. Co tam się wydarzyło?

Bracia Golec świętują 25-lecie

Pierwszy wieczór tegorocznego Polsat Hit Festiwal stał pod znakiem radiowych przebojów i jubileuszów. Swoje artystyczne urodziny obchodzili Andrzej Piaseczny oraz Golec uOrkiestra. Podczas koncertu 25-lecia zespołu nie zabrakło oczywiście wzruszeń i gościnnych występów kolegów oraz koleżanek z branży.

Na scenie pojawił się między innymi Kuba Badach, który studiował z braćmi Golec na Akademii Muzycznej w Katowicach. Ponadto wieczór uświetnili Gromee, Enej, Kamil Bednarek, Piotr Cugowski oraz Kayah. Ta ostatnia postanowiła wejść na scenę w niekonwencjonalny sposób.

Polsat Hit Festiwal. Po tych słowach Andrzej Piaseczny zalał się łzami na scenie

Kayah z efektowym wejściem

W trakcie koncertu bracia Golec zaśpiewali swoje największe hity napisane na przestrzeni lat. Wśród nich znalazły się “Ściernisco”, “Crazy is my life” oraz “Lornetka”. Tę ostatnią wraz z Kubą Badachem zaśpiewał sam Zbigniew Wodecki. Wywołało to euforię i wzruszenie ze strony publiczności, która całą sytuację postanowiła nagrodzić owacjami na stojąco.

ZOBACZ: Sopot Festiwal 2024. Jubileusz Golec uOrkiestra, nagle na ekranie pojawił się Zbigniew Wodecki

Wielkim hitem okazał się także udział Kayah w widowisku. Wokalistka postanowiła wejść na scenę w niekonwencjonalny sposób. Po zapowiedzi przez prowadzących utworu “Słodycze” na scenę wjechał wielki tort, z którego wyskoczyła artystka. Następnie wykonała ona wraz z Golec uOrkiestra wspomniany przebój. 

Bracia Golec o Kayah: "Znamy się od lat!"

Po występie wokalistka podziękowała publiczności za ciepłe przyjęcie i postanowiła zwrócić się do samych jubilatów. Zrobiła to w nawiązaniu do swojego urodzinowego wejścia na scenę:

Takich słodkich Golców zjem na deser - powiedziała piosenkarka.

ZOBACZ: Roksana Węgiel tak wyszła na scenę, wszyscy patrzyli tylko na jedno. W sieci rozpętała się burza

Łukasz i Paweł Golec nie pozostali jedna dłużni artystce i również w jej kierunku wypowiedzieli kilka komplementów. Muzycy przypomnieli widzom między innymi, że już na początku swojej kariery mieli okazję współpracować z Kayah:

W połowie lat 90. braliśmy udział w dwóch płytach Kayah. Znamy się od lat!

Golec uOrkiestra to zespół muzyczny, łączący tradycyjne brzmienia muzyki łuku Karpat z wieloma gatunkami muzycznymi z pogranicza popu. Zespół został założony w 1998 roku przez braci bliźniaków Łukasza i Pawła Golców. 

KAPIF_oryginal_K1208728F.jpg
Fot. KAPIF

Źródło: Pomponik, wikipedia