Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Na jubileuszu Golec uOrkiestry zabrakło ważnej osoby. Edyta Golec zdradziła rodzinne kulisy
Marcin Czekaj
Marcin Czekaj 25.05.2024 14:58

Na jubileuszu Golec uOrkiestry zabrakło ważnej osoby. Edyta Golec zdradziła rodzinne kulisy

Edyta Golec, Golec uOrkiestra
Fot. KAPIF / Screen Polsat Hit Festival 2024

Podczas tegorocznego Polsat Hit Festiwalu zespół Golec uOrkiestra świętuje 25-lecie działalności. Po jubileuszowym koncercie Edyta Golec udzieliła kilku wywiadów, w których opowiedziała o swoim weselu oraz odniosła się do stanu zdrowia teściowej. Wiemy, jak mama założycieli zespołu czuje się po operacji.

Golec uOrkiestra świętuje 25-lecie

W sopockiej Operze Leśnej trwa tegoroczny Polsat Hit Festiwal. Wydarzenie to obfituje w masę dobrej muzyki i emocji. To drugie dostarczyły przede wszystkim dwa jubileuszowe koncerty, które odbyły się pierwszego dnia festiwalu. Na scenie swoje artystyczne urodziny świętowali Andrzej Piaseczny oraz zespół Golec uOrkiestra.

Słynni bliźniacy w trakcie koncertu wykonali swoje największe przeboje tj. “Słodycze”, “Ściernisco” czy “Crazy is my life”. Na scenie oprócz tradycyjnych członków zespołu towarzyszyli im przyjaciele z branży. Byli to między Kayah, Kuba Badach, Gromee czy Piotr Cugowski.

Sopot Festiwal 2024. Jubileusz Golec uOrkiestra, nagle na ekranie pojawił się Zbigniew Wodecki

Edyta Golec o jubileuszu zespołu

Edyta Golec to żona założyciela zespołu - Łukasza. Wspólnie występują oni na scenie od samych początków Golec uOrkiestra. Właśnie dlatego piątkowy wieczór była dla niej wyjątkowo ważny i wzruszający. Koncert jubileuszowy był bowiem dla niej spełnieniem zawodowych marzeń:

Jest to dla mnie bardzo wzruszający moment. Jestem tak dumna i wdzięczna, za to, że mogę tutaj być, świętować 25-lecie. To jest spełnienie marzeń zawodowych i myślę, że życiowych też - przyznała w rozmowie z Pomponikiem.

ZOBACZ: Kayah zaskoczyła wszystkich, tak wyszła na scenę w Sopocie. To przejdzie do historii

Artystka odniosła się także do gości specjalnych, którzy pojawili się na scenie w trakcie występu zespołu. Szczególną uwagę przykuła jednak do Kayah, która na scenę wjechała w torcie

Kayah to sobie wymyśliła i gratuluję jej szalonego pomysłu. Ja po prostu to kocham w niej, że ona ma dystans do siebie - skomentowała.

W trakcie koncertu doszło również do premiery najnowszego utworu grupy “Tylko Ty”. W trakcie występu widzowie mogli zobaczyć kadry z prywatnego życia Łukasza i Edyty Golców, w tym z ich ślubu.

Piosenka ma piękny tekst. Wydawało nam się, że właśnie w tym miejscu, podczas tego jubileuszu te materiały podkreśliły moce tej piosenki - powiedziała 46-latka.

Edyta Golec w wywiadzie z Pomponikiem postanowiła zdradzić także, jak wyglądało jej wesele. Z jej przekazu wynika, że uroczystość została zorganizowana w iście góralskim stylu, a wśród zaproszonych znalazło się 250 gości. Artystka postanowiła także zdradzić, ile kosztowała jej suknia ślubna:

Chciałam ją wystylizować na taki ludowy styl. Kosztowała chyba 1100 złotych, ale to było 24 lata temu, wtedy to nie było mało - przyznała.

Artystka o stanie zdrowia teściowej

Podczas jubileuszu grupy zabrakło matki bliźniaków, która często uczestniczyła w najważniejszych momentach ich kariery. Jak zdradzili Paweł i Łukasz winna temu była operacja, którą niedawno przeszłą ich mama. O stanie zdrowia teściowej opowiedzieć postanowiła Edyta Golec. Artystka zwróciła uwagę, że ten czas był bardzo trudny dla całej ich rodziny:

Już jest coraz lepiej, ale nie ukrywam, że był to dla nas bardzo trudny czas. Mama miała wyciętą nerkę, ma 85 lat i jest cukrzykiem, dlatego ta operacja była bardzo ryzykowna, ale nie było wyjścia. Na szczęście mama już wraca do zdrowia, jest coraz lepiej, niestety nie ogląda nas dzisiaj, bo jest po prostu słaba - wytłumaczyła.

ZOBACZ: Sopot Festiwal 2024. Bracia Golec pokazali zdjęcia ze swoich wesel

Dziennikarz rozmawiający z 46-latką postanowił dopytać ją o relacje z matką męża. Okazało się, że obie kobiety bardzo dobrze się ze sobą dogadują. Mama bliźniaków jest nawet inspiracją dla artystki:

Bardzo ją szanuję za jej trud, wychowanie chłopaków, była sama, wychowała czwórkę dzieci, jest moją inspiracją - dodała.

KAPIF_oryginal_K1209228F.jpg
Fot. KAPIF

Źródło: Pomponik