Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Kate i William wydali nowe oświadczenie. Bardzo smutne słowa
Marcin Czekaj
Marcin Czekaj 26.05.2024 19:39

Kate i William wydali nowe oświadczenie. Bardzo smutne słowa

Księżna Kate, Książe William
Fot. SplashNews.com/East News

Tragedia w Wielkiej Brytanii. W pobliżu bazy lotniczej RAF Coningsby rozbił się myśliwiec Spitfire. Na miejscu zginął pilot. Swój żal w związku z katastrofą wyrazić postanowili księżna Kate i książę William. Opublikowali specjalne oświadczenie. 

Seria oświadczeń ze strony Pałacu Buckingham

Pojawiające się oświadczenia ze strony Pałacu Buckingham wzbudzają ogromne emocje wśród Brytyjczyków. To ze względu na stan zdrowia króla Karola III i księżnej Kate. Przypomnijmy, że oboje ogłosili niedawno zdiagnozowaną u nich chorobę nowotworową. Ze względu na leczenie przyszła królowa całkowicie ograniczyła swoje obowiązki, a panujący monarcha zdecydowanie przystopował ze swoją codzienną pracą.

Polsat Hit Festiwal. Po tych słowach Andrzej Piaseczny zalał się łzami na scenie

Katastrofa lotnicza w Wielkiej Brytanii

Najnowsze oświadczenie ze strony brytyjskiej monarchii dotyczy katastrofy lotniczej, do której doszło w pobliżu bazy RAF Coningsby. Rozbił się tam zabytkowy samolot z czasów II wojny światowej - myśliwiec Spitfire. Brytyjskie Ministerstwo Obrony ogłosiło śmierć jednej osoby:

Z wielkim smutkiem musimy potwierdzić śmierć pilota RAF w tragicznym wypadku w pobliżu RAF Coningsby - napisano.

ZOBACZ: Księżna Kate niebawem wróci do obowiązków? Jej przyjaciółka się wygadała

Jak się okazuje, pilot był jedyną osobą, która znajdowała się na pokładzie maszyny w chwili katastrofy. Do tragedii odnieść się postanowiła także książęca para. 

Oficjalne oświadczenie Kate i Williama

Na profilu księcia i księżnej Walii w serwisie X pojawiło się specjalne oświadczenie. Książęca para postanowiła w ten sposób złożyć hołd tragicznie zmarłemu pilotowi oraz przekazać kondolencje jego rodzinie:

Niezwykle smutno usłyszeć tę wiadomość. Dziś nasze myśli są z bliskimi pilota, lotem upamiętniającym Bitwę o Anglię i całą rodziną RAF. W&C - przekazano w oficjalnym oświadczeniu.

ZOBACZ: Przykre doniesienia o księżnej Kate. Wyciekł grafik jej obowiązków

Pojawienie się wpisu spowodowało podniesienie alarmu wśród poddanych i fanów rodziny królewskiej. Ci obawiali się bowiem, że udostępniony post może dotyczyć stanu zdrowia księżnej Kate. Przypomnijmy, że obecnie przechodzi ona chemioterapię. Leczenie nie jest jednak dla niej łatwe, bo ta musi zmagać się z wieloma powikłaniami. 

Sytuacji nie poprawiają również doniesienia serwisu “Six Page”, który dotarł do oficjalnego grafiku księżnej. Okazuje się, że jest on całkowicie pusty, co świadczy o długiej drodze do powrotu Kate Middleton do obowiązków. 

Źródło: Jastrząb Post