Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Księżna Kate niebawem wróci do obowiązków? Jej przyjaciółka się wygadała
Marcin Czekaj
Marcin Czekaj 23.05.2024 09:30

Księżna Kate niebawem wróci do obowiązków? Jej przyjaciółka się wygadała

Księżna Kate
Fot. Rex Features/East News

Księżna Kate kontynuuje swoją przerwę od królewskich obowiązków. Wszystko przez chorobę, z którą od kilku miesięcy zmaga się przyszła królowa. Teraz pojawiły się nowe informacje dotyczące ewentualnego powrotu księżnej do pracy. Wygadać postanowiła się przyjaciółka rodziny królewskiej.

Księżna Kate choruje na nowotwór. Nowe wieści nt. stanu zdrowia

O chorobie ulubienicy brytyjskiego dworu opinia publiczna dowiedziała się w połowie marca. Wówczas przyszła królowa postanowiła opublikować specjalne oświadczenie, w którym podzieliła się informacją o zdiagnozowanym nowotworze. 

Księżna Kate jednak ze względu na operację już niemal pół roku temu ograniczyła swoje obowiązki. Obecnie skupia się na leczeniu i spędzaniu czasu z rodziną. 

W trudnych chwilach księżną wspiera jej mąż - książę William. Nie jest to jednak dla niego łatwa sytuacja, ponieważ poza chorobą żony zmaga się również z informacją o nowotworze swojego ojca - króla Karola III. Przyszły monarcha również w tym ciężkim czasie postanowił ograniczyć swoje obowiązki i skupić się na opiece nad najbliższymi. 

Nowy portret księżnej Kate wywołał burzę, posypały się komentarze. "To obraza"

Księżna Kate przechodzi chemioterapię

Księżna Katy od czasu wydania swojego oświadczenia nie bywa widziana publicznie. Jedyne informacje, jakie docierają do poddanych, pochodzą z otoczenia rodziny królewskiej oraz od samego rzecznika brytyjskiej monarchii. To właśnie on potwierdził, że obecnie przyszła królowa przechodzi chemioterapię.

ZOBACZ: Niepokojące wieści ws. stanu księżnej Kate. Pałac wydał oświadczenie

Według nieoficjalnych informacji przekazywanych przez bliskich i przyjaciół Księżnej ta bardzo ciężko przechodzi leczenie. Wpływa to negatywnie na jej codzienne funkcjonowanie i wydłuża ewentualną perspektywę powrotu do obowiązków. Jak informował brytyjski tabloid “Marca” cała sytuacja negatywnie wpływa na całą rodzinę oraz samą księżną.  

Kiedy księżna Kate wróci do obowiązków? Przyjaciółka zabrała głos

Mimo ograniczenia przez księżną wszystkich obowiązków służbowych ta nadal pozostaje aktywna w kwestii działalności charytatywnej. Według dostępnych informacji kontynuuje ona pracę na rzecz Królewskiej Fundacji i jest na bieżąco informowana o postępach w projektach, nad którymi czuwa. 

ZOBACZ: Nic już się nie da ukryć. Wyszła prawda na temat stanu zdrowia księżnej Kate

Na temat ewentualnego powrotu żony księcia Williama do pracy opowiedzieć postanowiła przyjaciółka rodziny królewskiej. Zdradziła ona, że póki co Kate Middleton nie powróci do swoich obowiązków, a wszelkie decyzje w tym temacie podejmować będą lekarze:

Daliśmy jej jasno do zrozumienia, że potrzebuje teraz przestrzeni i prywatności, aby odzyskać siły. Do pracy wróci, gdy otrzyma zielone światło od lekarzy - przekazała.

Księżna skupia się więc na tym co obecnie jest dla niej najważniejsze - na zdrowiu i rodzinie. W tych ciężkich chwila może jednak liczyć nie tylko na wsparcie ze strony najbliższych, ale także poddanych i milionów fanów na całym świecie.

Źródło: Jastrząb Post