Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Niepokojące wieści ws. stanu księżnej Kate. Pałac wydał oświadczenie
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 22.05.2024 19:55

Niepokojące wieści ws. stanu księżnej Kate. Pałac wydał oświadczenie

Księżna Kate
fot. AKPA

W ostatnim czasie fanów brytyjskiej rodziny królewskiej zmroziły informacje dotyczące choroby księżnej Kate. W sieci pojawiło się nagranie, na którym żona księcia Williama zdradziła, że zmaga się z nowotworem. Na czas leczenia i rekonwalescencji wycofała się z życia publicznego. Teraz przedstawiciele Pałacu Kensington zabrali głos - nie mają jednak dobrych wieści. 

Księżna Kate zmaga się z nowotworem

Przed kilkoma miesiącami ogłoszono, że księżna Kate w styczniu br. przejdzie operację jamy brzusznej, co będzie wiązało się z jej absencja i rezygnacja na pewien czas z pełnienia obowiązków zawodowych. Nieobecność żony księcia Williama po zabiegu przedłużała się, a internauci zaczęli snuć teorie dotyczące jej zniknięcia. Spekulacje te były często irracjonalne, mogłoby się wydawać, że użytkownicy sieci niemal prześcigają się w wymyślaniu nieoczywistych przyczyn. Prawda okazała się jednak przerażająca.

22 marca w sieci pojawiło się nagranie, na którym księżna Kate postanowiła wyjawić, co stoi za jej przedłużająca się absencją. Zdradziła, że wykryto u niej nowotwór i podjęła walkę z chorobą, wierząc jednocześnie, że wszystko będzie dobrze. 

W styczniu przeszłam operację i wówczas mój stan nie był związany z nowotworem. Operacja przebiegła pomyślnie, ale badania po niej wykazały obecność nowotworu. Moi lekarze zdecydowali, że powinnam poddać się profilaktycznej chemioterapii i obecnie jestem na wczesnym etapie leczenia - przekazała.

Dorota Zawadzka trafiła do szpitala. Zamieściła w sieci wymowny wpis

Księżna Kate zrezygnowała z pełnienia obowiązków

By móc skupić się na podjętym leczeniu, księżna Kate postanowiła zrezygnować z pełnienia obowiązków zawodowych. Na zamieszczonym nagraniu wyjaśniła, że praca daje jej ogromną satysfakcję, jednak w trosce o swoje zdrowie, musi ją porzucić. Nie ukrywała, że nie może doczekać się momentu, aż na nowo będzie mogła rzucić się w wir zajęć.

Moja praca zawsze przynosiła mi wiele radości i nie mogę się doczekać, aż wrócę, jak tylko będę w stanie. Ale teraz muszę się skupić na tym, aby w pełni wyzdrowieć - powiedziała Kate.

ZOBACZ TAKŻE: Krzysztof Rutkowski wprost o Dagmarze Kaźmierskiej. “Byliśmy w tej agencji”

Pałac Kensington nie ma dobrych wieści dla fanów brytyjskiej rodziny królewskiej

Zapewne niejeden fan brytyjskiej rodziny królewskiej zastanawiał się, kiedy księżna Kate poczuje się na tyle dobrze, by mogła wrócić do pełnienia swoich obowiązków zawodowych. Wygląda jednak na to, że jeszcze może upłynąć sporo czasu, zanim do tego dojdzie. Informację tę przekazał Pałac Kensington za pośrednictwem BBC.

Nie należy oczekiwać powrotu księżnej do pracy, dopóki takiej zgody nie wyrazi zajmujący się nią zespół medyczny - przekazano.

Podobnego zdania jest również Jack Royson. Główny korespondent królewski w artykule dla serwisu newsweek.pl wyjaśnił, że leczenie, któremu poddała się żona księcia Williama, może wykluczyć ją z ważnych wydarzeń. Przyznał także, że pod znakiem zapytania stoi udział księżnej Walii w nadchodzącej paradzie urodzinowej króla Karola III.