Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Dorota Wellman o relacjach z Marcinem Prokopem. Szczere wyznanie
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 22.05.2024 14:02

Dorota Wellman o relacjach z Marcinem Prokopem. Szczere wyznanie

Marcin Prokop i Dorota Wellman
fot. KAPIF

Dorota Wellman, znana i lubiana dziennikarka, gościła niedawno w podcaście "W Trójkącie", prowadzonym przez Agnieszkę Woźniak-Starak i Gabi Drzewiecką. W trakcie rozmowy poruszyła wiele tematów, w tym swoją długotrwałą relację zawodową i prywatną z Marcinem Prokopem, z którym współprowadzi "Dzień Dobry TVN" od 2007 roku. Jak ich znajomość wygląda poza czujnym okiem kamer?

Dorota Wellman zdradziła, jakie relacje łączą ją z Marcinem Prokopem poza pracą

Dorota Wellman i Marcin Prokop uchodzą za jeden z najbardziej lubianych i najpopularniejszych duetów w polskiej telewizji. Przez lata zyskał ogromną sympatię widzów, a ich wspólne występy są pełne humoru, ironicznych żartów i już na pierwszy rzut oka widać, że para doskonale dogaduje się na ekranie. 

Nic dziwnego, że wiele osób zastanawia się, jak wygląda ich relacja poza kamerami. Dorota Wellman rozwiała te wątpliwości, mówiąc w podcaście:

Nigdy nie miałam dość Marcina. Jeszcze zawsze, jak już staram się bardzo powstrzymywać, żeby nie napisać na przykład do Marcina, czy wszystko w porządku. I wtedy, jak ja się tak bardzo staram, to dostaję SMS-a: "Żyjesz?". I już wiem, że to znaczy dokładnie to samo z drugiej strony, że ten kontakt ze sobą musimy mieć, ale też bez takiego dziumdziania, wyjadania sobie, bo byśmy zwariowali - zdradziła Dorota Wellman.

Ich relacja, jak podkreśla dziennikarka, opiera się na głębokiej przyjaźni i wzajemnym zrozumieniu, co pozwala im swobodnie omawiać zarówno kwestie zawodowe, jak i prywatne.

Tęsknię za Marcinem przy dłuższych przerwach, bo my sobie wszystko naprawdę, bardzo wiele rzeczy sobie przegadujemy. Życiowych, zawodowych, decyzji, które podejmujemy. Fajnie jest mieć kogoś takiego. Naprawdę, trafiło mi się jak ślepej kurze ziarno - kontynuowała dziennikarka w rozmowie z Agnieszką Woźniak-Starak.

Łukasz Nowicki zniknie z "Postaw na Milion"? Gwiazdor TVP zabrał głos

Dorota Wellman i Marcin Prokop to ulubiony duet Polaków od niemal dwóch dekad

Dorota Wellman i Marcin Prokop znają się od blisko 20 lat, a ich przyjaźń z każdym dniem staje się silniejsza. W wywiadzie dla Plejady prezenterka podkreśliła, że nigdy się nie pokłócili i zawsze mogą na sobie polegać.

Nigdy się nie pokłóciliśmy. Nie mieliśmy też cichych dni. Często mamy inne poglądy na różne tematy i wtedy spieramy się, ale w sposób twórczy. Nasza przyjaźń wzmacnia się każdego dnia z powodu wspólnych doświadczeń i przeżyć w pracy - nie tylko tych słodkich i ekranowych, ale też poza ekranowych. Poza moją rodziną nie mam drugiego człowieka, z którym mogłabym skonsultować zawodowe decyzje i mieć pewność, że życzliwie i szczerze mi doradzi - zdradziła.

Ich współpraca rozpoczęła się jeszcze przed "Dzień Dobry TVN", kiedy wspólnie prowadzili "Pytanie na śniadanie". Początek ich znajomości nie był łatwy. W programie "Gwiazdy Sołtysika" Dorota Wellman opowiedziała, że początkowo miała o Prokopie negatywne zdanie.

Jakoś nie spodobał mi się bardzo, bo wydawało mi się, że jest nadętym dupkiem, tak chodzi i te wszystkie laski zagania. Pomyślałam sobie, że kolejny jakiś taki koleś. Myliłam się, stąd też myślę, że pierwsze wrażenie, te pierwsze 30-20 sekund gówno prawda, właśnie nie - powiedziała Dorota Wellman w rozmowie z Andrzejem Sołtysikiem.

Dorota Wellman nie od razu polubiła Marcina Prokopa. Ich początki nie należały do łatwych

Mimo trudnych początków, ich relacja ewoluowała do głębokiej przyjaźni, a wspólne prowadzenie programu umocniło ich więź. Wellman przyznaje, że ceni Prokopa za jego styl i modowe porady, a także za jego wsparcie i zrozumienie.

Patrzę na niego z dużą przyjemnością. Myślę, że jest jednym z najlepiej ubranych mężczyzn w Polsce. Jego życzliwe porady są bardzo sensowne. Często mówi mi, że lubi jak zakładam dżinsy, skórzaną kurtkę i bluzkę w paski, mimo że wszyscy powtarzają, że to mnie poszerza. Fajne jest to, że możemy na luzie porozmawiać o modzie, bo przecież w pracy musimy się zgrać - kontynuowała Dorota Wellman.

Receptą na sukces popularnego duetu jest właśnie wieloletnia współpraca i przyjaźń poza ekranem. Dziennikarka doskonale wie, jak czasami powstrzymać Marcina Prokopa, który bez niej ma tendencje do zagalopowania się. Dorota Wellman potrafi powstrzymać go w porę, co przy okazji staje się okazją do przezabawnych wymian zdań pomiędzy prowadzącymi, co bardzo cenią sobie widzowie.

Dorota Wellman jest niewątpliwie jedną z najbardziej cenionych postaci polskiego dziennikarstwa. Jej relacja z Marcinem Prokopem to przykład zawodowego partnerstwa, które przerodziło się w prawdziwą, trwałą przyjaźń. Dzięki ich wspólnej pracy widzowie mogą codziennie cieszyć się ich naturalnością i poczuciem humoru na ekranie. Trudno sobie wyobrazić bardziej zgrany duet w polskiej telewizji.

Marcin Prokop i Dorota Wellman
fot. KAPIF
Marcin Prokop i Dorota Wellman
fot. KAPIF