Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nie żyje aktor "Na dobre i na złe" i "Barw Szczęścia". Tragedia w drodze na plan filmowy
Marcin Czekaj
Marcin Czekaj 25.05.2024 11:01

Nie żyje aktor "Na dobre i na złe" i "Barw Szczęścia". Tragedia w drodze na plan filmowy

Świeczka
Fot. KAPIF

Nie żyje aktor znany z takich produkcji jak “Na dobre i na złe” czy “Barwy Szczęścia”. W czwartek, 23 maja doszło do tragicznego wypadku. Informację o jego nagłej śmierci przekazał portal filmpolski.pl.

Nie żyje Maciej Luśnia

Maciej Luśnia to aktor teatralny i filmowy, który przez wiele lat związany był z krakowskim Stary Teatrem. Informację o śmierci 55-latka przekazał w piątek portal filmpolski.pl. Widzowie mogą kojarzyć aktora z ról w takich produkcjach jak “Barwy Szczęścia", “Prawo Agaty” czy “Ojciec Mateusz”. 

Tuż przed festiwalem w Sopocie mąż Ewy Bem przekazał smutne wieści

Znana jest przyczyna śmierci Macieja Luśni

Maciej Luśnia zginął w wypadku samochodowym w drodze na plan filmowy. Aktora pożegnać postanowili najbliżsi, przyjaciele oraz członkowie Krakowskiego Teatru Komedia, w którym ostatnio występował. Organizacja udostępniła w swoich mediach społecznościowych czarno-białe zdjęcie artysty ze wzruszającym opisem:

Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci naszego Przyjaciela i Aktora - Macieja Luśni. Kochany Maćku, nasze serca rozbiły się na miliony kawałków, będzie nam Ciebie brakowało. Łączymy się w bólu z rodziną - napisano.

ZOBACZ: Czarno-białe zdjęcie Sandry Kubickiej niesie się po sieci. Smutne wyznanie, fani zaniepokojeni

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy od fanów aktora, którzy postanowili go pożegnać i złożyć kondolencje rodzinie. Niektórzy z komentujących zwrócili uwagę na nagłą śmierć aktora i poinformowali, że jeszcze niedawno mieli przyjemność spotkać się z Luśnią:

Nie wierzę. A jeszcze nie tak dawno, widzieliśmy się na Zamku w Krasiczynie;

Wyrazy współczucia dla Rodziny;

Ta wiadomość wciąż do mnie nie dociera!! Wyrazy współczucia dla rodziny;

Wspaniały aktor i reżyser... będzie nam brakowało - pisali rozżaleni internauci.

Luśnia zginął w drodze na plan filmowy

Maciej Luśnia ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWST w Krakowie. Między 1992 a 2004 rokiem związany był z krakowskim Starym Teatrem. Aktor ma na swoim koncie również karierę akademicką. Przez niemal 20 lat wykładał na prywatnej szkole aktorskiej SPOT. 

ZOBACZ: Kultowy serial TVP zniknie z anteny? “Zwolniono połowę ekipy”

W ostatnim czasie widzowie mieli okazję zobaczyć go na antenie Polsatu w serialu “Pierwsza miłość”. Ostatnią jego produkcją był film fabularny “Irena's Vow” z 2023 roku. 

Źródło: Radio ZET, filmpolski.pl