Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Zofia Kucówna nie będzie miała własnego grobu. Ujawniono ostatnią wolę aktorki
Irmina Jach
Irmina Jach 10.04.2024 15:22

Zofia Kucówna nie będzie miała własnego grobu. Ujawniono ostatnią wolę aktorki

Zofia Kucówna
fot. KAPIF

Zofia Kucówna zmarła 6 kwietnia w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich, gdzie się spędziła ostatnie lata życia. Skolimów był miejscem wyjątkowo bliskim jej sercu — wybrała go więc na miejsce spoczynku. Aktorka nie będzie miała osobnego grobu.

Nie żyje Zofia Kucówna

Zofia Kucówna, aktorka znana z produkcji "Syzyfowe prace", "Spirala" i "Egzamin z życia", zmarła 6 kwietnia, zaledwie miesiąc przed 91. urodzinami. W ostatnich tygodniach przed odejściem nie czuła się najlepiej. Nie uczestniczyła w spotkaniu wielkanocnym, które dotychczas było dla niej wyjątkowo ważne i nie przyjmowała gości.

Opuściła swój ukochany Skolimów, miejsce bliskie Jej sercu, któremu oddała swój czas i siły, o które troszczyła się przez całe lata, zarażając tym młode pokolenie swoich studentów, pozostawiając nas w smutku, żalu i zadumie — przekazał Związek Artystów Scen Polskich kilka dni później.

Stanisława Ryster spoczęła na Starych Powązkach. Wyjątkowe sceny na pogrzebie legendy TVP

Kiedy odbędzie się pogrzeb Zofii Kucówny?

Pogrzeb Zofii Kucówny odbędzie się dziewięć dni po jej śmierci, 15 kwietnia 2024 roku. Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w Bazylice Św. Krzyża przy ul. Krakowskie Przedmieście 3 w Warszawie. Ciało aktorki, zgodnie z jej ostatnią wolą, spocznie na Cmentarzu Parafialnym w Skolimowie.

Zofia Kucówna wcześniej twierdziła, że chce zostać pochowana w Krakowie, gdzie pochowano jej rodziców i brata. Ostatecznie jednak zmieniła zdanie i postanowiła zostać w ukochanym Skolimowie.

ZOBACZ TAKŻE: Tu zostanie pochowana Stanisława Ryster. Spocznie w wyjątkowym miejscu

Zofia Kucówna nie będzie miała własnego grobu

Co ciekawe, Zofia Kucówna nie będzie miała własnego grobu. Marlena Miarczyńska, aktorka, pełnomocnik Zarządu Głównego ds. DAWSP w Skolimowie i prezes Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich, przekazała w rozmowie z Super Expressem, że aktorka chciała spocząć w zbiorowej Kwaterze Artystów ZASP.

Chciała być pochowana we wspólnej kwaterze artystów ZASP i tak się stanie — czytamy.