Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Tu zostanie pochowana Stanisława Ryster. Spocznie w wyjątkowym miejscu
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 10.04.2024 13:13

Tu zostanie pochowana Stanisława Ryster. Spocznie w wyjątkowym miejscu

Stanisława Ryster
fot. KAPIF

Stanisława Ryster nie żyje. Pogrzeb legendy TVP odbędzie się dzisiaj, tj. 10 kwietnia 2024 roku o godzinie 13:30 na warszawskich Starych Powązkach. Nasz dziennikarz udał się w miejsce jej wiecznego spoczynku. Była prowadząca “Wielkiej Gry” zostanie pochowana w wyjątkowym miejscu.

Stanisława Ryster nie żyje. Miała 81 lat

Stanisława Ryster nie żyje. Informacja o jej śmierci pojawiła się w mediach 4 kwietnia roku - nie podano jednak wówczas dokładnej daty jej zgonu. Miała 81 lat. Informację o jej śmierci przekazał Mariusz Machnikowski, który kilkukrotnie miał okazję wziąć udział w legendarnym turnieju.

Stanisława Ryster przez wiele lat związana była z TVP, gdzie prowadziła “Wielką Grę”, która przyniosła jej niesamowitą popularność. Była gospodynią teleturnieju w latach 1975-2006.

Małgorzata z "Sanatorium Miłości" zemściła się na Andrzeju. Takiej randki się nie spodziewał

Stanisława Ryster nie planowała powrotu do TVP

Choć Stanisława Ryster zdobyła ogromną popularność dzięki TVP, w której pracowała przez kilka dekad, po odejściu z telewizji nie planowała powrotu do stacji. Jak argumentowała swoją decyzję?

Nawet, żeby mi powiedzieli, że za występ w telewizji dostaniesz 1 mln dol., też bym nie poszła. (...) Nie mam serca do telewizji. Po co mam wracać, żebym później usłyszała: o, wróciła na wizję, ale się postarzała, ale jej przybyło. Taki był komentarz do Orłosia, który wrócił po kilku latach. Ja za nim nie szaleję, (...) Ale jak można w ten sposób o kimś powiedzieć? - mówiła w rozmowie z Faktem.

Zdradziła również w rozmowie z Plotkiem, że od momentu, gdy władzę w Polsce objął PiS, nie włączyła TVP, twierdząc jednocześnie, że powyższa partia “skrzywdziła tę instytucję”. Wspomniała także o krzywdzie, która miała ją spotkać.

Mogłabym niby bez problemu włączyć znowu TVP, ale za dużo krzywdy odczułam i nie potrafię. Mam wielki niesmak, mimo że dzieli mnie tylko kilka kanałów, by znowu włączyć TVP. Tam była żenada. (...) Pracowałam w TVP, i jedyne co mogę powiedzieć, to to, że PiS skrzywdził tę instytucję. Zresztą nie tylko ją. Mówię to szczerze. Warto włączyć? Jak nie będzie polityki na dłuższą metę, to włączę, jak polecacie - wyjaśniła.

ZOBACZ TAKŻE: Tak Danuta Holecka zareagowała na nową koleżankę w pracy. “Sama ma już dość”

To tu spocznie Stanisława Ryster

Pogrzeb Stanisławy Ryster odbędzie się dzisiaj, tj, 10 kwietnia o godzinie 13:30. Legendarna prezenterka spocznie na Starych Powązkach

Jak udało się nam ustalić, zostanie pochowana w rodzinnym grobowcu. Tuż przed ceremonią nasz dziennikarz udał się w to miejsce. 

Opinia publiczna nigdy nie poznała panieńskiego nazwiska Stanisławy Ryster. Wiadomo jednak, że ojciec prezenterki TVP pracował jako dermatolog. W grobie, w którym zostanie złożone jej ciało, spoczywają także jej rodzice.

Stanisława Ryster
fot. Goniec.pl
Stanisława Ryster
fot. Goniec.pl
Stanisława Ryster
fot. Goniec.pl
Stanisława Ryster
fot. Goniec.pl